تبیان، دستیار زندگی
جانشین فرمانده کل سپاه گفت: ایران تنها کشوری است که نظم ناعادلانه جهانی را به رسمیت نمی شناسد و بر اساس هنجارهای عادلانه ای که خود به رسمیت می شناسد عمل می کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سخنان قاطعانه فرمانده سپاه

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: ایران تنها کشوری است که نظم ناعادلانه جهانی را به رسمیت نمی شناسد و بر اساس هنجارهای عادلانه ای که خود به رسمیت می شناسد عمل می کند.

بخش سیاست تبیان

سپاه ، فرمانده سپاه ، جهان ، اخبار فوری ، آخرین اخبار ، رسمیت ، سردار حسین سلامی

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری مهر، سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در آئین رونمایی از کتاب پلاک های شهر که مجموعه ای از خاطرات بازنشستگان رزمنده هشت سال دفاع مقدس شهرداری تهران است گفت: امنیت، آرامش، پیشرفت و همه ارزش های بزرگی که امروز ایران اسلامی به نام آن شناخته می شود مدیون پیکرهای مطهر و روح بزرگ شهدا است. گذشت و فداکاری بی نظیری که شهدا با اهدای جان خود به همه ما آموزش دادند و برای ایران اسلامی عزت و عظمت را به ارمغان آوردند.

وی افزود: کشورهای دنیا دو سرمایه مادی و معنوی دارند و اعتبار و منزلت هر کشوری بر اساس این دو سرمایه تعیین می شود. برخی کشورها در نظام جهانی ضعیف، ذلیل و وابسته محسوب می شوند و همانند بردگانی در نظام برده داری مدرن محسوب می شوند چنین کشورهایی بر اساس اراده سیاسی قدرت های دیگر کار می کنند و جزء نقشه سیاسی این کشورها محسوب می شوند، در نتیجه هویت مستقلی ندارند و از آزادی بهره مند نیستند.

سردار سلامی تاکید کرد: تا پیش از انقلاب اسلامی کشورمان چنین شرایطی داشت و در حقیقت در نقشه سیاسی آمریکا قرار گرفته بود. تا جایی که الگوی دوستی و دشمنی بر اساس مطلوبیت های سیاسی آمریکا تعیین می شد، اما امروز به فضل و برکت الهی هویت از دست رفته را بازیافته ایم و دارای شخصیتی بزرگ در جهان هستیم. امروز ایران اسلامی به عنوان یک نظام مستقل و الگو شناخته می شود؛ کشوری که مقاومت، پایداری، مستحکمی و شکست ناپذیری آن به عنوان یک الگو قرار گرفته است.

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه امروز کشور ایران در دنیا با مفاهیمی همانند مقاومت، ثابت قدمی در برابر قدرت ها و نفوذناپذیری معرفی می شود، افزود: در جهان امروز که هیچ مدلی برای توصیف هویت ملت ها باقی نمانده جز وابستگی به قدرت ها، ایران اسلامی استقلال، اقتدار و نفوذناپذیری خود را به برکت خون شهدا به دست آورده است.

وی تاکید کرد: ایران امروز تنها کشوری است که نظم ناعادلانه جهانی را به رسمیت نمی شناسد و بر اساس هنجارهای عادلانه خود عمل می کند. همه این دستاوردها به برکت تحمل فشارها و مصیبت هایی است که در طول ۳۸ سال گذشته به پیکره جسمی و روحی این ملت وارد شده است. اما برغم وجود همه این فشارها استخوان های سترگ این ملت مقاومت کرده تا جایی که به عنوان ملتی بزرگ خود را به دنیا معرفی کرده است.

جانشین فرمانده سپاه با اشاره به توطئه های مکرر دشمن در ۳۸ سال گذشته علیه ملت ایران گفت: از هیچ توطئه ای اعم از تجزیه طلبانه از ابتدای انقلاب علیه این کشور فروگذاری نکرده اند. اما با وجود همه این توطئه ها ایران اسلامی استقلال و هویت خود را به دست آورده است. این کشور طولانی ترین جنگ قرن بیستم و نابرابرترین جنگ را با همت خود پشت سر گذاشت. همه دنیا توان و تلاش خود را برای تسلیم کردن ملت ما گذاشته بودند. دشمن با تمام استعداد و توان خود وارد عرصه شده بود. اما ملت ما آنچنان در صحنه حاضر شد که برای تمام دنیا تبدیل به یک الگو شد.

سردار سلامی در پایان تاکید کرد: تاریخ گرانبهاست به شرطی که لحظه های پر افتخار آن از نسلی به نسل دیگر منتقل شود.


منبع : خبرگزاری مهر
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .