تبیان، دستیار زندگی
جمشید مشایخی به‌صحنه بازمی‌گردد جمشید مشایخی، ‌بازیگر پیشكسوت تئاتر، ‌سینما و تلویزیون، پس از سال‌ها دوری از صحنه‌ی تئاتر، با بازی در نمایش "دكتر نون زنش را از مصدق بیشتر دوست دارد" باردیگر به صحنه‌ی تئاتر بازمی‌گر...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

با بازی در نمایش "دكتر نون"، جمشید مشایخی به‌صحنه بازمی‌گردد


جمشید مشایخی، ‌بازیگر پیشكسوت تئاتر، ‌سینما و تلویزیون، پس از سال‌ها دوری از صحنه‌ی تئاتر، با بازی در نمایش "دكتر نون زنش را از مصدق بیشتر دوست دارد" باردیگر به صحنه‌ی تئاتر بازمی‌گردد.

هادی مرزبان در گفت‌وگویی با ایسنا ، ‌ اعلام كرد: تاكنون حضور بازیگرانی چون فرزانه كابلی، شهرام عبدلی، روح‌الله كمانی و مهدی عبادتی كه در كنار مشایخی به ایفای نقش می‌پردازند، قطعی شده است.

مشایخی پیش‌تر گفته بود كه "من عاشق تئاتر هستم، ولی دیگر توان لازم را برای حضور در صحنه ندارم."به‌گفته‌ی كارگردان این نمایش، تمرین‌های این نمایش پس از تعطیلات نوروزی آغاز خواهد شد.

مرزبان درباره‌ی سالن اجرای این نمایش نیز گفت كه تمایل دارد نمایش را سالن‌های تئاتر شهر اجرا كند، اما هنوز درباره‌ی تالار اصلی یا تالار وحدت به نتیجه قطعی نرسیده‌ است.

وی همچنین درباره‌ی زمان دقیق اجرای نمایش نیز عنوان كرد: ابتدا باید تكلیف سالن اجرا مشخص شود، بنابراین زمان اجرا هم بستگی به توافق ما با اداره‌ی كل هنرهای نمایشی دارد.

بنا بر این گزارش، متن نمایش "دكتر نون زنش را از مصدق بیشتر دوست دارد"، براساس داستانی به‌همین نام، به‌قلم شهرام رحیمیان است كه توسط حسین پاكدل نگاشته شده است.

این داستان كه بستری عشقی - سیاسی دارد، درباره‌ی روزنامه‌نگاری است كه به‌خاطر نجات جان همسرش ناچار می‌شود از مصاحبه‌ای دروغین با دكتر مصدق پرده بردارد.

منبع : ایسنا