تبیان، دستیار زندگی
ولیعهد سعودی وعده داد، برای تحقق صلح در افغانستان، از نفوذ و فشارهای مشروع عربستان در تمام جوانب استفاده کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

وعده ولیعهد سعودی برای تحقق صلح در افغانستان

ولیعهد سعودی وعده داد، برای تحقق صلح در افغانستان، از نفوذ و فشارهای مشروع عربستان در تمام جوانب استفاده کند.

وعده ولیعهد سعودی برای تحقق صلح در افغانستان

بخش سیاست تبیان

«محمد بن سلمان آل سعود»، ولیعهد و وزیر دفاع عربستان سعودی در دیدار با «اشرف غنی»، رئیس جمهور افغانستان که برای ادای مناسک حج عمره به عربستان سفر کرده است، گفت: برای تامین صلح در افغانستان، از نفوذ و فشارهای مشروع کشورش در تمام جوانب استفاده خواهد کرد.
در خبرنامه  ای که ارگ ریاست جمهوری منتشر کرد، آمده است: «غنی شب گذشته در ضیافت افطاری که به میزبانی پادشاه عربستان به استقبال وی ترتیب یافته بود، شرکت کرد. در حاشیه این دیدار، پادشاه سعودی از گفتگوهای صلح به رهبری حکومت افغانستان حمایت و تاکید کرد، همکاری های اقتصادی، سیاسی و نظامی عربستان با افغانستان ادامه می یابد».
در این دیدار هر دو جانب درباره مبارزه با تروریسم نیز صحبت و بر مبارزه مشترک با این پدیده تاکید کردند.
غنی همچنین با محمد بن سلمان، ولیعهد و وزیر دفاع سعودی نیز دیدار کرد. در این دیدار دو طرف پیرامون گسترش همکاری های دو جانبه میان افغانستان و عربستان گفتگو کردند و ولیعهد سعودی از تمایل کشورش جهت سرمایه گذاری در بخش  های زراعت و انرژی افغانستان خبر داد.
در خبرنامه ارگ آمده است: «ولیعهد سعودی با دیدگاه رئیس جمهوری افغانستان درباره اهمیت موقف مشترک و واضح علمای جهان اسلام جهت مبارزه علیه تروریسم و دادن یک فتوا جهت مبارزه با این پدیده شوم را تایید و آن را گام مهمی در راستای مبارزه علیه تروریسم دانست».

آوا