تبیان، دستیار زندگی
اولین وزیر اطلاعات گفت: پس از انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی، محمد رضا کلاهی عامل انفجار متواری و در خانه های تیمی منافقین مخفی و سرانجام از مرز غرب کشور به عراق منتقل شد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

عامل بمب گذاری هفت تیر چگونه از ایران فرار کرد؟

اولین وزیر اطلاعات گفت: پس از انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی، محمد رضا کلاهی عامل انفجار متواری و در خانه های تیمی منافقین مخفی و سرانجام از مرز غرب کشور به عراق منتقل شد.

بخش تاریخ ایران و جهان تبیان
عامل بمب گذاری هفت تیر چگونه از ایران فرار کرد؟

حجت الاسلام ری شهری اولین وزیر اطلاعات در مورد نحوه فرار کلاهی پس از انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی می گوید: پس از انفجار حزب جمهوری اسلامی، او متواری و در خانه های تیمی منافقین مخفی و نهایتاً از طریق مرز غرب کشور توسط عوامل منافقین به عراق منتقل شد. در ایامی که وی مخفی شده بود برای ردیابی او، دوستان، نزدیکان و خانواده وی از جمله برادرش محسن که همافر نهاجا بوده چندین مرحله مورد بازجویی قرار گرفتند، اما نتیجه مثبتی نداشت.
نامبرده در عراق در بخش عارفی (روابط با عراق) با نام مستعار کریم فعالیت می کرده و با یکی از منافقین به نام "خورشید فرجی زنوز" اهل تهران ازدواج می کند. همسرش قبلاً مسئول نهاد بوده که تنزل رده داشته، مدتی فرمانده گردان ارکان (پشتیبانی) و مدتی مسئول تأسیسات بوده است. وی آموزش خلبانی را گذرانده، آخرین مسئولیتش به عنوان فرمانده یگان پدافند و به اصطلاح ارتش آزادیبخش سازماندهی شده است.
منبع: خبرگزاری فارس