فاطمه حسینی نماینده تهران در حمایت از پدر، همسر و پدر همسرش در وقت غیر قانونی از تریبون مجلس سوء استفاده کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

قطع میکروفون دختر صفدرحسینی

فاطمه حسینی نماینده تهران در حمایت از پدر، همسر و پدر همسرش در وقت غیر قانونی از تریبون مجلس سوء استفاده کرد.

بخش سیاست تبیان

صفدر حسینی ، فیش های نجومی ، فیش حقوقی ، فیش میلیونی ، دختر صفدر حسینس ، فاطمه حسینی

در نشست علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی سیده فاطمه حسینی نماینده مردم تهران در مجلس به مباحث مطرح شده درباره خود، همسر و پدرش پیرامون حقوق نجومی و تاسیس صرافی پاسخ داد.

حسینی که نطق نمایندگان در واکنش به اظهارات محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را برای پاسخ انتخاب کرده بود به جای فاطمه ذوالقدر دیگر نماینده تهران پشت تریبون رفت و شروع به خواندن متنی کرد که حدود یک ساعت پیش آن را در اختیار رسانه ها قرار داده بود.

تعدادی از نمایندگان هم به جایگاه هیئت رئیسه مراجعه کرده و خواستار توقف سخنرانی وی شدند.

نماینده تهران هنوز بخش اندکی از متن جوابیه اش را قرائت کرده بود که علی مطهری نائب رئیس مجلس شورای اسلامی اولین تذکر را داد «خانم حسینی! در موضوع صحبت کنید.»

نماینده تهران در لابلای این فریادها بخش پایانی جوابیه اش را هم خواند و آنگاه از جایگاه ناطقان پایین آمد.

نماینده تهران که به گفته مطهری اظهاراتش ارتباطی به دستور صحن مجلس نداشت، باز هم به قرائت جوابیه اش ادامه داد که همین موضوع مطهری را مجبور به واکنش دوباره کرد «خانم حسینی! شما باید این مطالب را در نطق میان دستور بگویید؛ اکنون باید در حوزه ارتباطات حرف بزنید.» حسینی باز هم ادامه داد که مطهری مجبور به سومین واکنش شد «شما به تذکر ما توجه نمی کنید؛ مجبوریم میکروفون شما را قطع کنیم.»

میکروفون نماینده تهران قطع و کمی بعد دوباره وصل می شود و سیده فاطمه حسینی باز هم ادامه جوابیه اش را قرائت می کند. مطهری باز هم تاکید می کند «خانم حسینی! ما خارج از موضوع حرف می زنید؛ من مجبورم میکروفون شما را قطع کنم»

حسینی به بخش پایانی جوابیه اش که می رسد صدا در صحن هم زیاد می شود؛ نماینده ای فریاد می زند «اینکه نطق است»؛ نماینده دیگر می گوید «مشکلات مردم را ول کردی و از خودت دفاع می کنی»؛ نماینده دیگر فریاد می زند «اقای مطهری! در دستور حرف نمی زنند»؛ برخی نمایندگان هم می گویند «اینها که پاسخ مستند نیست، کلی گویی می کنید» نماینده تهران در لابلای این فریادها بخش پایانی جوابیه اش را هم خواند و آنگاه از جایگاه ناطقان پایین آمد.

حسینی صبح امروز نیز به جایگاه هیئت رئیسه رفت و با علی لاریجانی رئیس مجلس صحبت کرد پس از آن نیز نزد محمد رضا عارف رئیس فراکسیون امید رفت و مدتی نیز با وی صحبت کرد. گفتنی است روز گذشته سید صفدرحسینی و معاونان وی در صندوق توسعه ملی در واکنش به انتشار فیش حقوق های نجومی شان، استعفا کردند.


منبع : الف