تبیان، دستیار زندگی
اختتامیه بخش دانشگاهی نمایشگاه قرآن برگزار شد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اختتامیه بخش دانشگاهی نمایشگاه قرآن برگزار شد

اختتامیه بخش دانشگاهی نمایشگاه قرآن

اختتامیه بخش دانشگاهی بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با حضور مسئولان بخش های حاضر در این بخش از نمایشگاه برگزار شد.

تبیان به نقل از گزارش خبرگزاری مهر، در اختتامیه بخش دانشگاهی نمایشگاه قرآن، جعفرپور، رئیس مرکز قرآنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به ارایه گزارشی از فعالیت دانشگاه های زیر مجموعه این وزارتخانه در این دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی قرآن کریم پرداخت و گفت: وزارت علوم در بیست و چهارمین دوره از نمایشگاه قرآن با حضور دانشگاه های علامه طباطبایی، مرکز گفتمان سازی دانشگاه شریف، آزاد اسلامی، پیام نور، الزهرا، قرآن و حدیث به ارایه فعالیت ها و توانمندهای خود در حوزه قرآن و عترت پرداخته است.

وی با اشاره به ارایه ١٠٠ پایان نامه و طرح های پژوهشی برتر قرآنی در بخش دانشگاهی نمایشگاه قرآن، ادامه داد: در این بخش از نمایشگاه مسابقه ای با عنوان چرا اسلام بهترین دین است؟ برگزار شده بود که تاکنون بیش از پنج هزار نفر در این پرسش شرکت کرده بودند.

جعفرپور با اشاره به رونمایی از طرح جامع قرآنی مائده توسط بخش دانشگاهی نمایشگاه قرآن، اظهار کرد: برگزاری نشست های تدبر در قرآن، برگزاری آیه گرافی در غرفه ها، ارایه نرم افزار فلق به عنوان اولین فرهنگ لغت قرآنی و نمایش ١٢٠ اثر فاخر هنر قرآنی بخش دیگری از فعالیت های این دوره بخش دانشگاهی نمایشگاه بوده است.

در بخش دیگری از این مراسم، ولی الله مهدی پور، رئیس مرکز فعالیت های قرآنی دانشگاه پیام نور نیز به ارایه گزارشی از فعالیت های این بخش از دانشگاه پرداخت و گفت: براساس برنامه ریزی صورت گرفته دانشگاه پیام نور کتاب نسخه شفا را در مدت زمان برگزاری نمایشگاه قرآن رونمایی کرد تا یک راهکار علمی را به منظور فهم و تدبر بیشتر در قرآن کریم ارایه بدهد.

مهدی پور با اشاره به رونمایی از ترجمه علمی و آکادمیک قرآن، تصریح کرد: برپایی کرسی آزاداندیشی بررسی ترجمه علمی قرآن، برگزاری سه کارگاه با موضوع سبک زندگی اسلامی و مهدویت، تشکیل بانک اطلاعاتی نخبگان و اساتید قرآنی، ثبت نام در دوره های علمی کاربردی مفاهیم قرآنی و نهج البلاغه و نیز ارایه پایان نامه های برتر قرآنی بخش دیگری از برنامه های این غرفه در نمایشگاه قرآن بوده است.

در بخش پایانی این مراسم از غرفه های برتر بخش دانشگاهی نمایشگاه قرآن کریم تقدیر به عمل آمد که اسامی آنها به شرح ذیل است:

دانشگاه شریف، رتبه برتر در گفتمان سازی قرآنی

دانشگاه علامه طباطبایی، رتبه برتر در جذب مخاطب و برگزاری نشست های تخصصی

دانشگاه الزهرا، رتبه برتر در حوزه و معرفی کارآفرینان برتر

دانشگاه قرآن و حدیث، رتبه برتر به دلیل نوآوری در آموزش مجازی

دانشگاه آزاد، رتبه برتر در پژوهش و اجرای مسابقات

دانشگاه پیام نور، رتبه برتر در ارایه راهکار در راستای تحقق شعار نمایشگاه در حوزه فهم و تدبر در قرآن

دانشگاه فنی و حرفه ای، رتبه برتر در ارایه آثار هنری

وزارت علوم، به دلیل حضور فعال ستاد و دانشگاه های تابعه در نمایشگاه قرآن

بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با شعار «به سوی فهم قرآن» از ٢٤ خرداد ماه تا ٨ تیر ماه مصادف با ٧ تا ٢٢ ماه مبارک رمضان به مدت ١٦ روز در مصلی بزرگ حضرت امام خمینی (ره) از ساعت ١٨ الی ٢٣:٣٠ برگزار می شود.


خبرگزاری مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .