تبیان، دستیار زندگی
نرم افزار اندروید کتاب تفسیر جزء ۴ قرآن کریم در اصفهان تولید شد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نرم افزار اندروید کتاب تفسیر جزء ۴ قرآن کریم در اصفهان تولید شد

نرم افزار اندروید کتاب تفسیر جزء ۴ قرآن کریم

تبیان به نقل از گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اصفهان، نرم افزار اندروید کتاب تفسیر جزء 4 قرآن کریم به همت خانه دیجیتال کانون فرهنگی هنری فاطمیه (سلام الله علیها) شهرستان گلپایگان و به سفارش و پشتیبانی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان طراحی و تولید شد.

این نرم افزار به جهت سهولت دسترسی مخاطبان به محتوای آموزشی کتاب و همچنین استفاده عموم علاقه مندان طراحی و تولید شده است.

رمضانعلی معتمدی، مشاور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان به خبرنگار خبرگزاری شبستان در اصفهان گفت: طرح بزرگ تفسیر کوتاه جز چهارم قرآن کریم همزمان با ایام ماه مبارک رمضان و به صورت کشوری برگزار می شود که تعداد بالغ بر 100 جلسه توسط کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان از ابتدای ماه مبارک رمضان در اصفهان آغاز به کار کرده اند.

وی با بیان اشاره به اینکه 48 جلسه تفسیر ویژه برادران و 55 جلسه ویژه خواهران تشکیل شده است، اظهار داشت: بالغ بر یک هزار نفر به صورت مستقیم و با حضور مستمر در این طرح شرکت کرده اند.

حجت الاسلام معتمدی با بیان اینکه آزمون این دوره در مرحله اول تا پایان ماه مبارک رمضان در کانون های فرهنگی هنری مجری طرح برگزار خواهد شد، اظهار داشت: آزمون استانی این طرح پس از ماه مبارک رمضان و با اعلام قبلی برگزار می شود و از منتخبین تجلیل خواهد شد.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان در ادامه با بیان اینکه کتاب های لازم برای استفاده مربیان این جلسات به همه شهرستان ها ارسال شده است، اظهار کرد: تفسیر کوتاه جزء چهارم قرآن کریم شامل 30 درس درباره تفسیر آیات این جزء می شود که محتوای آموزشی آن در قالب بسته‌ای شامل کتاب درسی و سؤالات جهت برگزاری جلسات تعلیم آن، به علاقمندان ارائه خواهد شد.

وی ایجاد فرهنگ توجه به ترجمه و مفاهیم قرآنی در کنار تلاوت قرآن کریم، آشنایی با معنی لغات جز چهارم قرآن کریم، ترجمه آیات و ارائه مفاهیم و نکات تفسیری آن برای بهره مندی عمومی در مساجد و توانایی تطبیق آیات آن با ترجمه و معانی واژگان قرآنی را از جمله اهداف برگزاری این جلسات عنوان کرد.

حجت الاسلام معتمدی برگزاری مسابقه در کنار اجرای این جلسات را از جمله دلایل جذابیت و استقبال مردم از این جلسات تفسیر در سال های گذشته بیان کرد.


خبرگزاری شبستان :: Shabestan News

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .