تبیان، دستیار زندگی
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از رایگان بودن اتوبوس و مترو در روز عید فطر خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

استفاده از اتوبوس و مترو در عید فطر رایگان است

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از رایگان بودن اتوبوس و مترو در روز عید فطر خبر داد.

بخش اجتماعی تبیان
اتوبوس

سیدجعفر تشکری هاشمی در جمع خبرنگاران با اشاره به تمهیدات ناوگان حمل و نقل عمومی در روز عید فطر گفت: تمامی بخش های مختلف سرویس های حمل و نقل عمومی در روز عید به صورت کافی در محل های تعیین شده از سوی ستاد برگزاری نماز عید فطر مستقر خواهند شد.
وی با بیان اینکه مترو تهران در کلیه  خطوط از ساعت 5 و 30 دقیقه صبح به صورت رایگان در خدمت شهروندان است تا به محل برپایی نماز عید فطر بروند، گفت: همچنین ناوگان اتوبوسرانی شهر علاوه بر خطوط درگیر، در میادین اصلی شهر نیز مستقر خواهند شد. هر چند که باید مسیرهای اعلامی از سوی ستاد اقامه نماز اعلام شود؛ اما در مسیرهای پرتردد اتوبوس ها فعال خواهند بود.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان این که با توجه به محدودیت های ترافیکی اعمال شده در روز عید فطر شبکه تاکسیرانی نیز با سرویس های ون به صورت رایگان در اختیار نمازگزاران است تا افراد به خصوص سالمندان، معلولان و کودکان را به محل اقامه نماز برساند، گفت: در صورت نیاز تاکسیرانان ستاد گمشدگان را نیز راه اندازی خواهند کرد و گمشدگان احتمالی را در پایان مراسم به منازل شان می رسانند.
وی در پایان از شهروندان با توجه به ترافیک احتمالی در روز عید فطر درخواست کرد که از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کرده تا بار ترافیکی اطراف محل برگزاری نماز کاهش یابد.منابع: ایسنا/ تابناک