تبیان، دستیار زندگی
ایتنا- آمارها نشان می دهند که مردم در سفر امنیت اینترنت مصرفی شان را به طور کامل فراموش می کنند. این عادت مرسوم، به شدت خطرناک است!
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مجرمان سایبری در سفر هم شما را رها نمی کنند

آمارها نشان می دهند که مردم در سفر امنیت اینترنت مصرفی شان را به طور کامل فراموش می کنند. این عادت مرسوم، به شدت خطرناک است!

فرآوری: محسن بابایی-بخش ارتباطات تبیان

هکر

مجرمان سایبری در سفر هم شما را رها نمی کنند   در خانه یا محل کار و حتی در تعطیلات مهم نیست که کجا هستیم، ما همیشه در خطریم. برای مجرمان سایبری فرقی ندارد که ما کجا باشیم، فقط می خواهند که به اطلاعاتمان دست یابند.

آنها می توانند از وای.فای عمومی برای سرقت اطلاعات بانکی کاربران استفاده کنند و مسافران هم اغلب با این روش است که طعمه قرار می گیرند زیراکه وای.فای تنها راهی است که بسیاری از آنها می توانند به آن متصل شوند.  وای.فای عمومی هر روزه در خدمت صدها هزار نفر از کاربران قرار می گیرد و بسیاری از این کاربران فکر می کنند که آن امن است.

لابراتوار کسپرسکی با بیش از .../.١ از مسافران بین المللی به تازگی مصاحبه ای داشته است که ٨٢% این افراد در سفرهای گردشی یا کاری خود از شبکه های اینترنتی استفاده می کردند.  لابراتوار کسپرسکی ١١.٨٥٠ نفر از ٢٣کشور را مورد بررسی قرار داد،

همه این افراد در سال گذشته به خارج از کشور سفر کرده بودند. اینطور که مشخص است مردم در سفر امنیت را به طور کامل فراموش می کنند. آنها به هر شبکه رایگان که در دسترس باشد، متصل می شوند. این عادت مرسوم، به شدت خطرناک است.

گوشی های هوشمند معمولا اطلاعات حساس از جمله موبایل بانک، مسیج های شخصی و اطلاعاتی راجع به صاحبان را در خود ذخیره دارد.

در خارج از کشور، مردم به ندرت حاضر به ول کردن شبکه های اجتماعی، وب گردی، به اشتراک گذاری ژس ها و لذت های دیگر دنیای دیجیتال می شوند. مسافران هم اغلب به خاطر ندارند که استفاده از ارتباطات این چنینی امن نیست.

طبق بررسی لابراتوار کسپرسکی از مسافران، ٦١% از وای فای برای بانکداری، ٥٥% برای خرید آنلاین و تقریبا نیمی از آن ها از وب سایت های روزمرئه بازدید می کنند.  همه این فعالیت ها داده های خود را در معرض سرقت قرار می دهد.

به غیر از امنیت سایبری، در تعطیلات خطرات دیگری هم وجود دارد که آنان را تهدید می کند. تقریبا یک پنجم نظر نسجی اعتراف کردند که دستگاه های شخصی خود را در هتل جا می گذارند یا برای ژس گرفتن دستگاه خود را به غریبه ها می دهند. ٢٨% آن ها دستگاه های خود را در فضاهای عمومی بدون نظارت رها می کنند.  در بررسی های ما نیمی از مردم از گجت های خود زیاد استفاده می کنند و اگر بخواهیم منصفانه به موضوع نگاه کنیم، فراموش کردن این موضوع که "هر دستگاه متصل" بیش از دوربین، مسیر یاب و تلفن می باشد، ساده است.

گوشی های هوشمند معمولا اطلاعات حساس از جمله موبایل بانک، مسیج های شخصی و اطلاعاتی راجع به صاحبان را در خود ذخیره دارد.

درست است که ما در تعطیلات به استراحت و آرامش می پردازیم و در سفرهای کاری، به کار و مشغله های کاری. اما این به این معنی نیست که می توانیم راحت و آرام بمانیم و دغدغه ای نداشته باشیم تا اندازه ای که مسائل امنیتی و ایمنی را فراموش کنیم ( یا از سوی دیگر فقط به کار و دل نگرانی هایمان بپردازیم). تقریبا یک پنجم افرادی که در سفر بودند از جرایم اینترتی رنج برده اند.

یک دهم آنها در حال خرید و ?% آنها در حال استفاده از بانکداری. ?% هم با گرفتن ایمیل نرم افزارهای مخرب دریافت کرده اند.

در تعطیلات، مردم بیشتر از جرم و جنایات فیزیکی و جیب برها می ترسند و مسائل مربوط به امنیت سایبری را فراموش می کنند. به همین دلیل احتمال بیشتری است که مجرمان سایبری از این موضوع سوء استفاده کنند. از این رو توصیه می کنیم هوشیار باشید و حفاظت کامل را انجام دهید. به مجرمان اینترنتی نه بگویید و یک راهکار امنیتی مناسب و خوب برای گوشی، لپ تاپ و تبلت خود در نظر بگیرید. Kaspersky Internet Security for Android می تواند از موبایل شما محافظت کند. Kaspersky Internet Security Multi Device 2016 راهکاری مناسب برای امنیت بالای لپ تاپ و تبلت شما می باشد.


منبع: ایتنا