تبیان، دستیار زندگی
<p> قصد شهرام جزایری برای تاسیس بانک جهانی شهرام جزایری - یکی از محکومان مشهور اقتصادی در ایران - می گوید که به دنبال تأسیس «بانک جهانی شهرام» است که قرار است بازارهای بین المللی را نیز پوشش بدهد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

قصد شهرام جزایری برای تاسیس بانک جهانی

شهرام جزایری - یکی از محکومان مشهور اقتصادی در ایران - می گوید که به دنبال تأسیس «بانک جهانی شهرام» است که قرار است بازارهای بین المللی را نیز پوشش بدهد.

بخش اقتصاد تبیان

جزایری

جزایری با اعلام این خبر  گفته است: در این مسیر هم برخی دوستان مطرح کردند که فیلم آن را هم بسازم یعنی فیلم «بانک جهانی شهرام». البته هنوز فیلم نامه آن به پختگی نرسیده است.

* با چه هدفی؟

تغییر نگاه مردم به شهرام جزایری.

* منظورتان فیلم مستند تبلیغاتی است؟

یک فیلم مثل همه فیلم های سینمایی که خودم هم قرار است در آن بازی کنم. منتها در این فیلم قطعا خطوط قرمز نظام را رعایت می کنیم.

* کارگردان آن کیست؟

باید بررسی کنیم.

* با توجه به اینکه گفته می شود شما در زمینه مسائل اقتصادی و تجاری ایده های مناسبی دارید. آیا نمی خواهید این ایده ها را هم در سینما وارد کنید؟

البته سعیمان براین بوده که هر جا حضور یافتیم منشأ اثر باشیم. دراین باره هم، خب بستگی به شرایط دارد.

* در این صورت راهکار کلی تان چیست؟

به نظرم، هر عرصه ای همچون صنعت خودرو، فوتبال، رسانه و ... اگر در ابتدا به عنوان واحد اقتصادی در نظر گرفته شود و به اصطلاح به مثابه بنگاه اقتصادی تعریفش کنیم، در آن صورت می توان منابع مالی اش را برای رشد آن تأمین کرد. اصولا هر واحد اقتصادی باید توجیه اقتصادی شود که در این صورت صنعت سینما با سایر صنایع تفاوتی نمی کند.


منبع: دانا