به گفته NBC، انتظار می رود که کاربران بتوانند بیش از 85 ساعت از رقابت های المپیک امسال را به صورت واقعیت مجازی تماشا کنند
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

المپیک 2016 ریو به صورت واقعیت مجازی قابل دیدن خواهد بود

به گفته NBC، انتظار می رود که کاربران بتوانند بیش از 85 ساعت از رقابت های المپیک امسال را به صورت واقعیت مجازی تماشا کنند

بخش دانش تبیان

واقعیت مجازی

رقابت های المپیک ریو 2016 نزدیک است و یکی از جذاب ترین بخش های رقابت های ورزشی، تماشای آنها به صورت دسته جمعی در مکان های مختلفی همچون سینماها، رستوران ها و کافی شاپ ها یا مهمانی های شبانه است. اما اگر همیشه به فکر بیشتر لذت بردن از تماشای این رقابت های ورزشی بوده اید، مسئولان برگزاری المپیک 2016 برای شما خبرهای خوشی دارند. شبکه NBC قرار است برخی از رقابت های حساس المپیک امسال را به کمک فناوری واقعیت مجازی پخش کند.
 
تماشای رقابت های ورزشی با استفاده از فناوری واقعیت مجازی خبر بسیار هیجان انگیزی است، اما خبر بد این است که این محتوای واقعیت مجازی تنها به برند سامسونگ محدود خواهد بود و کاربران باید برای تماشای رقابت ها در دنیای واقعیت مجازی از هدست واقعیت مجازی Gear VR سامسونگ یا اسمارت فون های سازگار با این فناوری از سری گلکسی این شرکت استفاده کنند. علاوه بر این کاربران به یک اشتراک تلویزیونی نیز نیاز خواهند داشت.
 
به گفته NBC، انتظار می رود که کاربران بتوانند بیش از 85 ساعت از رقابت های المپیک امسال را به صورت واقعیت مجازی تماشا کنند و این اتفاق برای اولین بار در طول تاریخ رقابت های ورزشی المپیک رخ خواهد داد.
 
مراسم افتتاحیه و اختتامیه، برخی از رقابت های بسکتبال، ژیمناستیک، والیبال ساحلی، بوکس، دو و میدانی، غواصی و شمشیربازی مردان از طریق بخش جدید و خاصی در اپلیکیشن NBC Sports به صورت واقعیت مجازی پخش خواهد شد.
 
نهاد مسئول پخش بازی های المپیک که مسئول تامین خوراک خبری NBC است، پیش از این اعلام کرده بود که برخی از بازی ها را هم به صورت واقعیت مجازی و هم با کیفیت بسیار بالای 8K فیلمبرداری خواهد کرد. از سوی دیگر به نظر می رسد که شرکت سامسونگ که از فعالیت در عرصه واقعیت مجازی بسیار راضی است، در حال کار بر روی نسخه ای خاص و مخصوص المپیک از گوشی گلکسی اس 7 اج خود است.
 ك
 چندی پیش هم خواندیم که دولت کره جنوبی قصد دارد در بازی های المپیک زمستانی 2018 که در بازه 9 تا 25 فوریه 2018 در شهر پیونگ چانگ کره جنوبی برگزار می شود، از ترجمه خودکار مبتنی بر هوش مصنوعی به هفت زبان مختلف استفاده کند. کره جنوبی هم چنین قصد دارد برخی از بازی های اصلی المپیک را به صورت واقعیت مجازی 360 درجه فیلمبرداری کند.


منبع: تک شات