تبیان، دستیار زندگی
تعویض ٨ هزار جلد قرآن فرسوده در نمایشگاه قرآن
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تعویض ٨ هزار جلد قرآن فرسوده در نمایشگاه قرآن

تعویض ٨ هزار جلد قرآن فرسوده

۸هزارجلد قرآن فرسوده به همت معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد و سازمان دارالقرآن الکریم در ٦ روز برپایی غرفه تعویض قرآن های فرسوده نمایشگاه بین المللی قرآن به صورت رایگان تعویض شد.

تبیان به نقل از گزارش خبرگزاری مهر، یوسف افراش، معاون ارتباطات و امور استان‌های سازمان دارالقرآن الکریم گفت: غرفه تعویض قرآن‌های فرسوده با قرآن‌های چاپ جدید از اول تیرماه به همت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری سازمان دارالقرآن الکریم در ضلع غربی شبستان مصلی برپا ‌شد.

وی افزود: طرح تعویض قرآن‌های فرسوده با قرآن‌های نو با چند هدف مهم صورت گرفت؛ اولین هدف از انجام این کار، جمع آوری قرآن های مستعمل و فرسوده بود که  خانواده ها به دلیل محدودیت شرعی با امحاء قرآن های فرسوده مشکل داشتند و دومین هدف این بود که خانواده‌هایی که قرآن بلااستفاده و مازاد داشتند با تحویل قرآن های خود  رسید دریافت می کردند تا قرآن های اهدایی آنان برای مناطق محروم کشور فرستاده شود.

افراش ادامه داد: در این طرح، هر خانواده ایرانی با مراجعه به غرفه تعویض قرآن های فرسوده بیش از سه قرآن فرسوده عرضه کرده و سه قرآن فرسوده را تعویض و قرآن هایی با چاپ جدید به صورت رایگان دریافت کرده است.

معاون ارتباطات و امور استان‌های سازمان دارالقرآن الکریم گفت: تاکنون بیش از سه هزار جلد قرآن با چاپ جدید از سوی سازمان دارالقرآن کریم به بازدیدکنندگان نمایشگاه قرآن به رایگان اهدا شده است، این در حالی است  این مرکز بیش از ٨ هزار جلد قرآن فرسوده را در ٦ روز برپایی غرفه قرآن های فرسوده در نمایشگاه قرآن دریافت کرده است.

وی در پایان یادآور شد: قرآن های فرسوده پس از جمع آوری در نمایشگاه قرآن به چاپخانه داران داده می شود تابه شکل خمیر در آورده و در چاپ جلد قرآن های جدید استفاده شود.

بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با شعار «به سوی فهم قرآن» از ٢٤ خرداد ماه تا ٨ تیر ماه مصادف با ٧ تا ٢٢ ماه مبارک رمضان به مدت ١٦ روز در مصلی بزرگ حضرت امام خمینی(ره) از ساعت ١٨ الی ٢٣:٣٠ برگزار می شود.


خبرگزاری مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .