تبیان، دستیار زندگی
در دو سه روز گذشته دولت برخورد قاطعی با مدیران خائن در امانت و بی دغدغه نسبت به مردم از خود نشان داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

لزوم برخورد با صفدرحسینی

در دو سه روز گذشته دولت برخورد قاطعی با مدیران خائن در امانت و بی دغدغه نسبت به مردم از خود نشان داد.که . . .

بخش سیاست تبیان

صفدر حسینی ، دولت ، حسن روحانی ، احمد توکلی ، مجلس شورای اسلامی ، فیش حقوقی ، فیش های نجومی

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری مهر؛ احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس نهم در صفحه شخصی خود مطلبی درباره حقوق های نامتعارف برخی مدیران دولتی منتشر کرد که به شرح زیر است: "با پشتیبانی از روحانی و سراج در برخورد با مدیران خائن، مدیران خدوم را دلگرم کنیم."

در دو سه روز گذشته دولت برخورد قاطعی با مدیران خائن در امانت و بی دغدغه نسبت به مردم از خود نشان داد. وظیفه همه است که از دولت تقدیر کنند. رئیس بازرسی کل در موضع گیری بسیار شفافی علیه یک پیوند قدرت و ثروت، این امید را آفرید که زین پس از بازرسی کل خدمات بیشتری دیده خواهد شد. باید از آقای سراج هم تشکر کرد.

دولت و دستگاه های نظارتی بدانند که مردم پشتیبان آنها خواهند بود و یکی از ثمرات برخورد علوی با مدیران خائن، دلگرمی اکثریت مدیران خدوم خواهد بود.

شنبه (۱۲ تیرماه ۹۵) هیئت امنای صندوق توسعه ملی به ریاست آقای دکتر روحانی برای رسیدگی به وضع رئیس و اعضای هیئت عامل صندوق تشکیل جلسه می دهد. هیئت نظارت به ریاست آقای سراج هم بدون حق رای در جلسه حاضر می شوند. این جلسه آزمایش بسیار مهمی برای هیئت امناء است که چه رأیی می دهد و برای هیئت نظارت که چگونه موضع می گیرند. اهمیت این نشست جهات زیادی دارد که یکی از آنها این است که رئیس صندوق یک تکنوکرات، مانند موارد برخورد شده قبلی نیست؛ بلکه یک سیاستمدار است که در دو کابینه دولت اصلاحات وزیر بوده است و احتمالا از پشتیبانی برخی تشکلها و شخصیت ها برخوردار است.

تا چند روز پیش رئیس صندوق ۲۸۱ میلیون از باقیمانده وام ظالمانه ۳۰۰ میلیونی دریافتی و ۲۰۰ میلیون تومان از مزایای حرام دریافتی را نیز بازگرداند. معاونش ۹۱ و دیگر اعضای هیئت عامل نیز هر یک حدود ۷۰ میلیون بازگرداندند. این کار بخشی از اقداماتی است که باید در باره آنها اعمال شود.

این بی مروتان که نه شغل نامناسب برخی از امیران ارتش ایران در دوران بازنشستگی به خاطر کمی بازنشستگی (با پوزش از این بزرگان)، نه تن فروشی بعضی از نوامیس این مملکت به خاطر فقر، نه افسردگی جوانان تحصیلکرده بیکار که در کنج خانه در برابر چشمان اشکبار پدر و مادرشان کز کرده اند و نه ده ها صحنه دردآور دیگر، هیچ کدام برایشان دغدغه ای نمی آفریند و حتی با جعل عنوان کمک هزینه اوقات فراغت فرزندان، به بیت المال دستبرد میزنند، خائن اند. با خائنان همان کنید که علی فرمود:

«از همکاران و دستیاران خویش بر حذر باش، اگر یکى از آنان دست به خیانت دراز کند و گزارش های مأموران پنهان تو پشتیبان هم در خیانتش بودند، همین گزارش ها تو را بس باشد. پس او را به جرم خیانت تازیانه بزن، و آنچه از خیانت به چنگ آورد، از او بازستان. سپس او را در جایگاه ذلّت وخوارى بنشان، و داغ خیانت را بر او بگذار، و طوق ننگ و بدنامى را به گردنش بیاویز.» (نامه ۵۳ نهج البلاغه)

دولت و دستگاه های نظارتی بدانند که مردم پشتیبان انها خواهند بود و یکی از ثمرات برخورد علوی با مدیران خائن، دلگرمی اکثریت مدیران خدوم خواهد بود.


منبع : خبرگزاری مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .