تبیان، دستیار زندگی
یک روانپزشک و مدرس دانشگاه با اشاره به آثار سوء شبکه های اجتماعی کمتر از مواد مخدر نیست و اطلاعات غلط هر روز بیشتر می شود، گفت: امروزه مطالب غیرعلمی، دروغ یا غیر معقول در سایت های اجتماعی به قدری زیاد شده است که گاهی افراد زیادی آن را باور می کنند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دروغ‌های غیرعلمی با کادوهایی باورپذیر

یک روانپزشک و مدرس دانشگاه با اشاره به آثار سوء‌شبکه‌های اجتماعی کمتر از مواد مخدر نیست و اطلاعات غلط هر روز بیشتر می‌شود، گفت: امروزه مطالب غیرعلمی، دروغ یا غیر معقول در سایت‌های اجتماعی به قدری زیاد شده است که گاهی افراد زیادی آن را باور می‌کنند.

بخش اجتماعی تبیان
شبکه های اجتماعی

ابراهیم واحد - روانپزشک و مدرس دانشگاه در پاسخ به سوالی درباره آثار روانی تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی، اظهار داشت: متأسفانه اغلب تبلیغات در این گونه رسانه‌ها مانند مشاوره‌های رایگان ازدواج یا درمان بیمار‎ی‌ها از جمله مورد مذکور ریشه در کلاهبرداری و سودجویی دارد.

آثار سوء شبکه‌های اجتماعی در جامعه کمتر از مواد مخدر نیست

این روانپزشک با تأکید بر اینکه آثار سوء شبکه‌های اجتماعی در جامعه کمتر از مواد مخدر نیست: امروزه مطالب غیرعلمی، دروغ یا غیر معقول در سایت‌های اجتماعی به قدری زیاد شده است که گاهی افراد زیادی آن را باور می‌کنند.
این مدرس دانشگاه گفت: به هر حال بیماران مبتلا به سرطان یا خانواده‌های آنان نیز که نیاز به حمایت دارند وقتی از طریق این گونه تبلیغات به نتیجه نمی‌رسند دچار سرخوردگی شده و به جامعه بی‌اعتماد می‌شوند.
واحد در پاسخ به سؤالی مبنی بر کنترل فعالیت‌های کاربران در شبکه‌های اجتماعی توسط مسئولین فضای مجازی افزود: متأسفانه با وجود حجم زیاد اخبار غیرواقع در این رسانه‌ها مسئولین نظارت جدی بر این معضل ندارند و همانطور که مشاهده می‌کنیم انتشار اطلاعات غلط هر روز با سرعت بیشتری انجام می‌شود.
وی تأکید کرد: خوشبختانه در جامعه ما سیستم‌های حمایتی و مراکز معتبر زیادی برای مراجعه بیماران وجود دارد که بهتر است مردم برای رفع مشکلات خود به این گونه مراکز معتبر مراجعه کنند.منبع: تسنیم