تبیان، دستیار زندگی
ره" مسیر فیلمسازی من عوض نشده است وحید موسائیان، کارگردان فیلم "گوشواره"، تاکید کرد مسیر فیلمسازی‌اش تغییر نکرده و بر همان شیوه تولید قبلی خود عمل می‌کند. این فیلم با حضور موسائیان، مسعود رایگان و رویا تیموریان بازیگر...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نشست مطبوعاتی "گوشواره"


مسیر فیلمسازی من عوض نشده است

وحید موسائیان، کارگردان فیلم "گوشواره"، تاکید کرد مسیر فیلمسازی‌اش تغییر نکرده و بر همان شیوه تولید قبلی خود عمل می‌کند.

این فیلم با حضور موسائیان، مسعود رایگان و رویا تیموریان بازیگران، هوشنگ مرادی کرمانی فیلمنامه نویس و شهریار اسدی فیلمبردار امروز در پنجمین روز جشنواره فیلم فجر در سینما فلسطین مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

موسائیان درباره ساخت این فیلم گفت: "من قصه مرادی کرمانی را خواندم و از آن خوشم آمد. زیرا این قصه از جمله داستان هایی بود که در آن مفاهیم فرهنگی وجود داشت. اگر من به سمت سینمای تجاری و مبتذل می رفتم، این تعریف را قبول داشتم که تغییر مسیر داده ام، اما در روند فیلمسازی من هیچ تغییری اتفاق نیفتاده است."

وی درباره جنس مخاطب خود عنوان کرد: "هر کسی که دنبال داستان های مرادی کرمانی می رود، مشخص است که در وهله نخست پا در عرصه فیلم کودک گذاشته، اما این داستان تعریف گسترده تری از مخاطب دارد. به همین دلیل، این فیلم را جزو آثار عرصه کودکان و نوجوانان نمی دانم و به نظر من این اثر تلفیقی از مخاطب کودک و بزرگسال را به دنبال دارد."

مرادی کرمانی درباره نگارش این فیلمنامه گفت: "قصه "گوشواره" بسیار کوتاه بود و من باور نمی کردم از آن یک فیلم بلند بتوان ساخت. فکر کردم این اتفاق می تواند یک تمرین باشد، با توجه به اینکه من آدم ها و موقعیت های داستان را می شناسم این پشتوانه و پیشزمینه را برای نگارش فیلمنامه این اثر دارم."

تیموریان در مورد شخصیت های داستان این فیلم اظهار داشت: "به اندازه کافی ظرافت و لطافت در کاراکترهای "گوشواره" وجود داشت و از آنجا که شخصیتی مثل مرادی کرمانی این داستان ها را نوشته و از طریق رایگان با موسائیان آشنا شده بودم، احساس کردم می توانم این نقش را بازی کنم."

وی ادامه داد: "احساس من نسبت به این فیلم این است که روانی، سلامتی و بکر بودن روحی در آن مشهود است. از طرف دیگر، رایگان قرار بود نقش رو به روی من را بازی کند. حس کردم هر دو می توانیم برای خلق شخصیت ناب، تازه، روان و ساده مثل فیلم های موسائیان و داستان های مرادی کرمانی همفکری کنیم."

رایگان هم درباره متد بازیگری خود در این فیلم گفت: "متدهای مختلفی در عرصه بازیگری سینما وجود دارد، ولی هر بازیگری سعی می کند به نقش نزدیک شود و آن را باورپذیر جلوه دهد. هر بازیگری تکنیک های خود را دارد که آن را به صورت غریزی یا بر اساس اصول تعریف شده دریافت کرده است."

اسدی در خصوص ضبط تصاویر این فیلم یادآور شد: "امیدوارم تصاویر فیلم با قصه های مرادی کرمانی مطابقت داشته باشد. در این فیلم سعی کردم رنگمایه (تونالیته) قهوه ای وجود داشته باشد، ولی کپی ارایه شده در جشنواره مورد قبول من نیست."

منبع : مهر