تبیان، دستیار زندگی
روزنامه «ریاض» چاپ عربستان از زخمی شدن 18 عمره گزار در عصر روز جمعه به علت ازدحام جمعیت در صحن های مسجدالحرام خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بازهم فاجعه در عربستان!

روزنامه «ریاض» چاپ عربستان از زخمی شدن 18 عمره گزار در عصر روز جمعه به علت ازدحام جمعیت در صحن های مسجدالحرام خبر داد.

بخش سیاست تبیان

فاجعه منا ، عربستان ، مرگ حجاج ، کشتار حجاج ، فاجعه ، مسجدالحرام ، ریاض ، حج

بر اساس یک گزارش، 18 عمره گزار، عصر روز جمعه به علت ازدحام جمعیت در صحن های مسجدالحرام زخمی شدند. روزنامه «ریاض» چاپ عربستان از زخمی شدن 18 عمره گزار در عصر روز جمعه به علت ازدحام جمعیت در صحن های مسجدالحرام خبر داد.

الوفد نوشت: «اداره حوادث اضطراری و بحران ها در منطقه مکه مکرمه گزارشی از مرکز ملی عملیات امنیتی در مکه درباره وقوع حادثه ازدحام در مسجدالحرام نزدیک هتل «دارالتوحید» دریافت کرد.

در اثر سهل انگاری و سوءمدیریت مقامات سعودی طی مراسم حج سال گذشته، حدود 2300 زائر در فاجعه منا کشته شدند،

پس از آن، تیم های پزشکی که از قبل در مراکز امداد رسانی در مکه مستقر شده بودند فورا راهی محل حادثه شدند و به وضع 18 نفر که دچار آسیب های خفیف و خفگی شده بودند رسیدگی کردند.»  اداره حوادث اضطراری اعلام کرد به مصدومان در محل حادثه رسیدگی شد و آن ها پس از درمان شدند، در وضع جسمی خوب محل را ترک کردند.

اداره بهداشت مکه اعلام کرد هیچ کس در ارتباط با حادثه ازدحام جمعیت در منطقه «الشبیکه» به بیمارستان منتقل نشد و افزود به آسیب دیدگان که دچار آسیب های سطحی شده بودند در محل حادثه رسیدگی شد بدون آنکه به بیمارستان منتقل شوند.

این در حالی است که که در اثر سهل انگاری و سوءمدیریت مقامات سعودی طی مراسم حج سال گذشته، حدود 2300 زائر در فاجعه منا کشته شدند، اما مقامات ریاض آمار رسمی قربانیان فاجعه منا در حج سال گذشته را 700 نفر اعلام کرده اند و همچنان اصرار به صحت به این آمار دارند. فاجعه منا در مناسک حج پارسال خونبارترین حادثه درتاریخ برگزاری مراسم حج بوده است.

دولت سعودی پس از فاجعه پارسال متهم به سوء مدیریت شده است و کشورهایی که شهروندان آن ها در جریان فاجعه منا جان باخته اند خواستار رسیدگی دقیق به علت حادثه و تضمین دولت سعودی برای تکرار نشدن چنین فجایعی هستند.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان