تبیان، دستیار زندگی
در سومین و مطمئنا حساس ترین بازی مرحله یک چهارم نهایی یورو 2016 امشب از ساعت 23:30، 2 تیم آلمان و ایتالیا مقابل هم قرار می گیرند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

انتقام یا تکرار تاریخ ؟!

در سومین و مطمئنا حساس ترین بازی مرحله یک چهارم نهایی یورو 2016 امشب از ساعت 23:30، 2 تیم آلمان و ایتالیا مقابل هم قرار می گیرند.

بخش ورزشی تبیان
یورو

این بازی حکم فینال را دارد و باز هم یک پای این فینال ایتالیاست آن هم پس از فینال اول آن ها برابر اسپانیا. یک پای دیگر هم ژرمن های تشنه انتقام ایستاده اند. این 2 تیم 4 سال پیش هم در همین مرحله با یکدیگر روبه رو شدند و ماریو بالوتلی 2 گل برای آتزوری زد و آن ها به نیمه نهایی رفتند. سابقه رویارویی این 2 تیم در یورو 8 بار است که آلمان ها هرگز پیروز نشده اند.
در واقع ایتالیا تنها گربه سیاه فوتبال آلمان است. به همین خاطر هم بوی انتقام را می توان از رگ های تک تک آلمانی ها استشمام کرد. بازی آخر آلمان برابر اسلواکی نشان از قدرت تیم آلمان داشت و تسلط فراوان آن ها بر وجب به وجب زمین. آن ها بسیار حساب شده 3 گل به اسلواکی زدند و راهی این مرحله شدند. ایتالیا هم با خلق یک شاهکار توانست در مرحله یک هشتم اسپانیا را کنار بزند و به جمع 8 تیم برتر قاره سبز راه پیدا کند. خیلی ها معتقدند که از دل بازی امشب قهرمان یورو بیرون خواهد آمد. مسلما تیم سربلند در بازی امشب می تواند از بازی فینال هم سربلند و پیروز خارج شود.

آرام، منظم و خطرناک

برای آلمانی که سال هاست با 1-2-3-4 حریفان را ناک اوت می کند و هنوز هم هیچ کس نتوانسته دستش را بخواند، مطمئنا بحث شماره نه کاذب یا کلاسیک، یک مشکل حاد نمی تواند باشد.
حتی با وجود این که کارخانه بازیکن سازی آلمان که پشت سر هم هافبک تولید می کند نتوانسته مهاجمی جدید به تیم تزریق کند و تعدادی از محصولات سابق نیز گرد پیری بر کیفیت بازی  بازی شان نشسته ولی باز ژرمن ها برای موفقیت در یک جام دیگر به اندازه کافی مهاجم دارند. یواخیم لو در این تورنمنت خواسته با اعمال مالکیت بیشتر در زمین حریف نقص بزرگ تیمش را بپوشاند. با این حال آلمان هنوز نتوانسته در کارهای تهاجمی نمایش یک تیم زهردار را داشته باشد. شاید این نقطه ضعف مقابل دفاع فوق العاده و کم اشتباه ایتالیایی ها بیشتر از بازی های قبلی به چشم بیاید. با این حال نباید فراموش کرد که آلمان هنوز همان آلمانی است که همه می شناسیم؛ آرام، منظم و خطرناک.

تاکتیکی، باهوش و امیدوار

تاکتیک؟ بله. تاکتیک درست و حسابی؟ صددرصد. بله مطمئنا ایتالیا هر آنچه که تاکنون در این جام به دست آورده از صدقه سر قدرت تاکتیکی بوده.
ایتالیا در بازی های مرحله گروهی و تک بازی خود مقابل اسپانیا یک شاهکار تاکتیکی را به رهبری آنتونیو کونته خلق کرد. آتزوری در 4 بازی خود در بیشتر دقایق با سیستم 2-5-3 بازی کرده اما هر زمان از بازی که لازم بوده این سیستم به 3-4-3 تبدیل شده. ایتالیا به محض این که صاحب توپ می شود تغییر تاکتیک می دهد و اضافه شدن 2 بازیکن به خط حمله به آن ها این اجازه را می دهد که با برتری عددی مقابل دروازه حریف به خواسته خود برسند؛ اتفاقی که در بازی های مهم این تیم مقابل بلژیک و اسپانیا رخ داد. مسلما به خاطر هوش شگفت انگیز کونته بوده که شکل جدیدی از کاتاناچیو را با تغییر اولویت به پوشش و سپس فشار خلق کرده و از دل آن شیوه های گوناگون پرسینگ را برای قطع اعضای حیاتی حریفان اعمال می کند. یک تیم تاکتیکی و امیدوار.


منبع : اسپرت