تبیان، دستیار زندگی
مریلا زارعی بتازگی با اشاره به حضور هشت سال پیش خود در برنامه «شب شیشه ای»، برنامه رضا رشیدپور را شبه زرد خطاب کرد. رشیدپور هم در صفحه شخصی خود پاسخ او را داده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دوئل «زرد» یک مجری با خانم بازیگر

مریلا زارعی بتازگی با اشاره به حضور هشت سال پیش خود در برنامه «شب شیشه ای»، برنامه رضا رشیدپور را شبه زرد خطاب کرد. رشیدپور هم در صفحه شخصی خود پاسخ او را داده است.


مریلا زارعی

متن پاسخ رشیدپور خطاب به مریلا زارعی را بخوانید:

بانوی هنرمند سرکار خانم مریلا زارعی عزیز، سلام عرض می کنم. اظهار نظر سرکار عالی را در چندین خبرگزاری محترم مطالعه کردم و دانستم که برنامه های من را زرد خطاب فرموده اید. حالا که پس از نزدیک به یک دهه کماکان گفتگوی کم نظیر مان در شب شیشه ای  را به یاد دارید سبب افتخار من است.
پس به عنوان یک برنامه ساز زرد – البته به تعبیر سرکار عالی – فاش می گویم که شما را بازیگری بسیار وزین و مودب می دانم و همواره توانایی تان در ایفای سخت ترین نفش ها را تحسین می کنم.
بی شک شما یکی از ارزنده ترین همکاران من هستید که همواره به حق درخشیده و به عشق مانا شده اید. پس در جنگ ابن روزهای رنگی، ترجیح می دهم که در حافظه ام سپید بمانید.
چون شما را از جنس اشاره های درد می دانم و نه از بدجنسی کنایه های زرد. حالا یک دهه از آن شب متفاوت سپری شده و من ترجیح می دهم بدون استفاده از قلم موی زرد رنگی که به من نسبت داده اید روی بوم سپید نگاه زلال شما و طرفداران با وقار و فرهیخته تان کلام ارادت و احترام بنویسم؛ بی هیچ رنگی و درنگی . و اتفاقا با صدای بلند بگویم که مریلا زارعی اولین بازیگری بود که با اقتدار و اعتماد به نغس هنرمندانه به من کمک کرد که حداقل یک بار هم که شده، مفهوم هارد تاک واقعی را به مخاطبانمان نشان بدهیم.
بانوی سبز اندیش ایرانی، این همکار زردتان همیشه ارادتمند شما باقی خواهد مان

زارعی چه گفته بود؟

هرچند مریلا زارعی به صراحت نگفته است که منظورش کدام برنامه رشیدپور است اما به نظر می رسد منظور وی به هشت سال قبل بازگردد و زمانی که در برنامه شب شیشه ای رشیدپور حضور یافت. در آن برنامه چینش پرسشهای رشیدپور طوری بود که بسیاری گمان کردند او برای به چالش کشیدن کامل مریلا زارعی روی آنتن آمده است.

مریلا زارعی در گفتگویی با مجله تبار  با نگاه منفی از حضورش در برنامه ای با اجرای رضا رشیدپور یاد کرده است. این بازیگر گفه است: من وقتی به برنامه رشیدپور رفتم فکر می‌کردم به برنامه‌ای می‌روم که قرار است در آن حرفهای جدی و مهمی زده شود. درباره مسایل و مشکلات جامعه. اما در پلان اول دیدم که ‌ای‌داد بی‌داد من با مصاحبه‌ای شبه زرد و مسایل دیگری مواجه هستم.
هرچند مریلا زارعی به صراحت نگفته است که منظورش کدام برنامه رشیدپور است اما به نظر می رسد منظور وی به هشت سال قبل بازگردد و زمانی که در برنامه شب شیشه ای رشیدپور حضور یافت. در آن برنامه چینش پرسشهای رشیدپور طوری بود که بسیاری گمان کردند او برای به چالش کشیدن کامل مریلا زارعی روی آنتن آمده است؛ این امر البته در کنار موافقان، مخالفان فراوانی داشت و برخی رشیدپور را متهم کردند که برخورد نرمی که در همین برنامه با بازیگری مثل گلشیفته فراهانی داشته است اصلا قابل مقایسه نیست با برخورد تند او با زارعی.
رشیدپور خودش در آخرین قسمت شب شیشه ای درباره اینکه فضای گفت‌وگوی برنامه در طول شب‌های مختلف متفاوت، با برخی با احترام و با برخی تهاجمی بوده است گفت: این اتفاق به فضای بیرونی آدم‌ها در اجتماع و حرفه‌شان برمی‌گشت.
رشیدپور در پاسخ به این که در مقابل گلشیفته فراهانی کاملا منفعل و در مقابل مریلا زارعی بسیار تند بودید؟ اظهار کرد: در مقابل برخی‌ها به احترام کسوتی که در حرفه‌شان دارند تلاش کردم آرامش بیشتری به میهمان بدهم تا مخاطب هم استفاده کند.
وی در پاسخ به این که آیا در مواقعی لجباز نبودی؟ تصریح کرد: در مواقعی این اتفاق افتاد. به عنوان مثال در مصاحبه مریلا زارعی بیشتر پیگیر گرفتن جواب‌ها بودم و ایشان از محترم‌ترین بازیگران سینمای ایران هستند که سعه صدر فراوانی داشتند و با دوستی و آشتی استودیو را در آن روز ترک کردند.منابع: تبار ، سینماژورنال