تبیان، دستیار زندگی
روزی که حضرت امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) با درایت و هوشمندیِ مثال زدنیِ نشأت گرفته از ایمان و توکل به خداوند، آن را برای اعلام حمایت مسلمانان و آزادگان عالَم از ملت مظلوم فلسطین و ابراز همبستگی با این ملت، نامگذاری کردند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

روز جهانی قدس

روزی که حضرت امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) با درایت و هوشمندیِ مثال زدنیِ نشأت گرفته از ایمان و توکل به خداوند، آن را برای اعلام حمایت مسلمانان و آزادگان عالَم از ملت مظلوم فلسطین و ابراز همبستگی با این ملت، نامگذاری کردند.

فراوری : ع. امانی - بخش سیاست تبیان

روز قدس ، آخرین اخبار ، تصویر ، فلسطین ، آمریکا ، اسلام ، محمو جواد ظریف ، روحانی ، دولت

حدود هفتاد سال از اشغال سرزمین فلسطینیان توسط صهیونیست های کودک کُش می گذرد. در طول این سال ها صهیونیست ها جنایت های بسیاری را علیه فلسطینیان، از زن و مرد گرفته تا پیر و جوان، مرتکب شده اند. با وجود تمامی اقدامات سرکوبگرانه رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین، این کشور همچنان در برابر نظامیان تا دندان مسلح این رژیم مقاومت و ایستادگی می کند.

آنچه در طول تمام این سال ها موجب تشدید آلام فلسطینیان شده، سکوت سنگین حکّام مرتجع عرب در قبال ظلم و ستمِ بی حد و حصری است که بر آنان می رود؛ حکّام تن پرور و قدرت طلبی که با وجود داشتن ثروت های بسیار زیاد و هنگفت نه تنها هیچ دفاعی از مردم مورد ظلم و ستم واقع شده فلسطین نمی کنند، بلکه در جهت تأمین اهداف صرفا سیاسی و پلید خود، در جبهه صهیونیسم ایستاده اند.

در واقع این سکوت حکّام مرتجع عرب است که فلسطینیان را آزرده خاطر کرده است وگرنه آنها (فلسطینیان) هیج انتظاری از جامعه جهانی و سازمان ملل متحد برای حمایت از خود ندارند، چراکه تاریخ به خوبی گواه این حقیقت تلخ است که هیچ جماعت مظلومی تاکنون از طریق جامعه جهانی، سازمان ملل و نهادهای وابسته به آن حق و حقوق خود را از جماعت ظالم نستانده است. فلسطینیان به خوبی از این حقیقت تلخ آگاهی دارند که سازمان ملل در حال حاضر تنها ابزاری در دستان مستکبران و حامیان صهیونیسم بوده و از خود اراده ای ندارد.

ظریف : تکفیری ها و حامیان آنها واقعیت دشمنی اسرائیل با جهان اسلام را فراموش کرده و حرکات و اقدامات خود را به جای اینکه به سمت این رژیم هدف بگیرند به سوی مسلمانان قرار داده اند .

اما در میان این همه ناامیدی، از ۳۷ سال پیش تاکنون بارقه امیدی در نزد ملت مظلوم فلسطین بوجود آمده است؛ بارقه امیدی تحت عنوان «روز جهانی قدس»؛ روزی که حضرت امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) با درایت و هوشمندیِ مثال زدنیِ نشأت گرفته از ایمان و توکل به خداوند، آن را برای اعلام حمایت مسلمانان و آزادگان عالَم از ملت مظلوم فلسطین و ابراز همبستگی با این ملت، نامگذاری کردند.

در این روز خیل عظیم ملت های مسلمان و آزاده برای اعلام حمایت کامل خود با ملت مظلوم فلسطین و ابراز انزجار از اقدامات وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه آنها، با برگزاری راهپیمایی های پرشکوه و سَر دادن شعارهایی نظیر «مرگ بر صهیونیسم» و «مرگ بر آمریکا» روانه خیابان ها می شوند. در این روز مسلمانان سراسر جهان از شیعیان گرفته تا اهل تسنن، از مسیحیان گرفته تا پیروان دیگر ادیان، همه یکصدا در حمایت از فلسطین و محکومیت صهیونیسم برمی خیزند.

امروز جمعه ١١ تیر ماه مصادف با ۲۵ رمضان المبارک مردم مؤمن، روزه دار و انقلابی ایران اسلامی در تهران و بیش از ۸۵۰ شهر کشور در راهپیمایی روز قدس شرکت کردند. راهپیمایی بزرگداشت روز قدس و انتفاضه مردم فلسطین در تهران با حضور مردم روزه دار آغاز شد.

مراسم روز جهانی قدس در تهران صبح امروز درحالی آغاز شد که راهپیمایان قبل از شروع رسمی راهپیمایی در خیابان های منتهی به دانشگاه تهران حضور یافتند. راهپیمایان از مسیرهای ۹ گانه منتهی به دانشگاه تهران به راه افتاده و فریادهای «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر انگلیس» سردادند.

شرکت کنندگان در مراسم آخرین جمعه ماه رمضان با در دست داشتن پلاکاردها و پارچه نوشته هایی با مضمون «القدس لنا»، «رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید» انزجار خود را از رژیم جعلی اسرائیل نشان دادند. راهپیمایان در این اجتماع عظیم نابودی رژیم جعلی صهیونیستی را خواستار هستند.

اعتراض به ۳۴ سال اسارت

در مسیر خیابان آزادی پلاکارد هایی با تصویر چهار دیپلمات ربوده شده ایرانی در لبنان و نوشته ای با مضمون «سی و چهار سال اسارت» یاد حاج احمد متوسلیان و همراهانش را گرامی داشته و خواستار آزادی آنها از زندان های رژیم صهیونیستی شدند.

روز قدس ، آخرین اخبار ، تصویر ، فلسطین ، آمریکا ، اسلام ، محمو جواد ظریف ، روحانی ، دولت

همچنین هیئت های ورزشی با پوشش لباس های فرم، جوانان، فعالان فرهنگی و اقشار مختلف مردم از پیر و جوان و حتی مادرانی که فرزندان خردسال خود را در آغوش دارند با در دست داشتن پارچه نوشته های «القدس لنا» و «مقاومت» خواستار محو غده سرطانی از نقشه زمین شدند.

حضور رئیس جمهور در راهپیمائی روز قدس

حسن روحانی رئیس جمهور دقایقی قبل در راهپیمایی روز جهانی قدس حضور یافت. وی از میدان فردوسی به جمع راهپیمایان تهرانی حرکت کننده به سمت دانشگاه تهران پیوست.

راهپیمایان روز جهانی قدس در تهران ضمن محکوم کردن رابطه گروه های تکفیری و برخی دولت های عرب منطقه با رژیم صهیونیستی، تابوت برخی مفتیان آل سعود و سران این کشور را در راهپیمایی حمل کردند.

ظریف: رژیم صهیونیستی و تکفیری هاخطری واحد برای جهان اسلام هستند

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان نیز دقایقی پیش از مسیر خیابان ولیعصر (عج) به جمع راهپیمایان پیوست. ظریف با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تکفیری ها و حامیان آنها واقعیت دشمنی اسرائیل با جهان اسلام را فراموش کرده و حرکات و اقدامات خود را به جای اینکه به سمت این رژیم هدف بگیرند به سوی مسلمانان قرار داده اند و این یکی از بزرگترین خطراتی است که امروز نه تنها جهان اسلام بلکه تمام جهان را تهدید می کند.

حضور فرمانده سپاه به همراه خانواده

سردار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران دقایقی پیش به جمع راهپیمایان روز قدس در تهران پیوست و در مسیر دانشگاه تهران قرار گرفت.

رئیس قوه قضائیه:امام(ره)ندای ملت مظلوم فلسطین را زنده نگه داشت

آیت الله آملی لاریجانی با حضور در راهپیمایی روز قدس اظهار داشت: این سیل خروشان جمعیت، بیانگر دفاع از مظلومیت ملت مظلوم فلسطین و فریاد بر سر مجرمان و جنایتکاران تاریخ است. وی ادامه داد: نامگذاری روز قدس مانند یک الهام به امام خمینی (ره) بود تا در ماه رمضان این فضای معنوی در همه دنیا ایجاد شود و مسلمین بر سر یک موضوع در سراسر جهان متحد شوند.

رزمایش دریایی ایران با کشورهای فرامنطقه ای

امیردریادار حبیبب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش به جمع راهپیمایان تهرانی پیوست. دریادار سیاری در جمع خبرنگاران گفت: امیدواریم امسال با برخی کشورهای منطقه و حتی کشورهای فرامنطقه ای رزمایش دریایی مشترک برپا کنیم.

جمعی از آفریقایی های مقیم تهران نیز با حضور در راهپیمائی روز قدس با در دست داشتن عکس هایی از شیخ زاکزاکی انزجار و اعتراض خود را نسبت به حقوق بشر دروغین غرب اعلام کردند.


منابع : خبرگزاری مهر / خبرگزاری تسنیم