تبیان، دستیار زندگی
در این هفته از خواص زردآلو گفتیم و انگور، از خوبی های سیب زمینی گفتیم و موز. به عوارض پرخوری، غذاخوردن در مقابل تلویزیون و ظروف پلاستیکی پرداختیم. راهکارهایی ارائه کردیم تا عوارض آنتی بیوتیک ها کاهش یابد و کودکانتان راحت تر بخوابند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بفرمایید یک بسته خوراکی خوشمزه!

در این هفته از خواص زردآلو گفتیم و انگور، از خوبی های سیب زمینی گفتیم و موز. به عوارض پرخوری، غذاخوردن در مقابل تلویزیون و ظروف پلاستیکی پرداختیم. راهکارهایی ارائه کردیم تا عوارض آنتی بیوتیک ها کاهش یابد و کودکانتان راحت تر بخوابند.

بخش تغذیه و آشپزی تبیان
تغذیه

خواص سیب زمینی برای سلامتی (قسمت اول)  
سیب زمینی بعد از برنج، گندم و ذرت چهارمین ماده غذایی پر کشت دنیا است و در برخی از کشورها غذای اصلی مردمان محسوب می شود. سیب زمینی نه تنها بسیار خوشمزه و مغذی است بلکه به سادگی نیز آماده خوردن می شود. در این مطلب نگاهی به گوشه ای از خواص سلامتی این ماده غذایی بی ادعا می اندازیم. لطفاً با ما همراه باشید.

فکت گرافی خواص زردآلو  
زردآلو یکی از میوه های دوست داشتنی و خوشمزه ی فصل تابستان است. این میوه به دلیل آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی ای که دارد، یکی از بهترین گزینه ها برای این روزهاست. زردآلو به تقویت بینایی، سلامت قلب و عروق، شادابی پوست، حفظ جوانی و سلامت دستگاه گوارش کمک می کند. فکت گرافی آن را با هم ببینیم...

نان در نگاه متخصصان طب سنتی   
در طب سنتی آمده است «نان را از اکثر حبوب ترتیب می دهند به این نحو که هر یک از حبوب را که می خواهند آسیاب کرده، بیخته، خمیر کرده، پخته و تناول می کنند.» در این تعریف ساده به تمام عناصر و فرآیندی که در پخت نان در تمام دنیا به کار می رود، اشاره  شده است.

میوه هایی برای پیشگیری از سرطان سینه   
از هر 8 زن 1 زن از سرطان سینه رنج می برد. برای پیشگیری از این بیماری که می تواند مرگبار باشد باید سبک زندگی سالمی داشت. خوشبختانه مصرف میوه تازه برای پیشگیری از سرطان موثر است و نباید فراموش کرد که بیشترین میزان خواص آن ها در پوستشان نهاده شده است.

راهکارهایی برای کاهش عوارض آنتی بیوتیک  
اولین قدمی که می توانید برای جلوگیری از عوارض ناخواسته ی آنتی بیوتیک ها بردارید این است که از مصرف غیرضروری آن خودداری نمایید. در ادامه راهکارهای تغذیه ای آن را برایتان آورده ایم...

10 ماده غذایی برای کودکان بدخواب   
آیا کودک شما دچار کم خوابی است؟ برای والدینی که مجبور هستند هر شب با سختی زیاد بچه هایشان را بخوابانند خواب خوب روزمره مانند یک آرزوی دست نیافتنی است. در این مطلب چند ماده غذایی معرفی می کنیم که خواب آرامی را برای کودکانتان به ارمغان می آورد.

نگهداری غذاها در ظروف پلاستیکی خطرناک است   
بیسفنول A، ماده شیمیایی سرطانزایی است که هیچ کدام از ما دوست نداریم در بطری های پلاستیکی و ظروف بسته بندی غذایی که مصرف می کنیم موجود باشد اما جایگزین این ماده شیمایی که در بسیاری از محصولات بدون بیسفنول A به کار می رود، بی خطرتر از آن نیست.

آسیب های غذا خوردن مقابل تلویزیون و رایانه  
روز به روز به تعداد افرادی که عادت دارند در حین تماشای تلویزیون یا کار با رایانه غذا بخورند افزوده می شود. اکثر افراد هم نداشتن زمان را بهانه ای برای این عادت نادرست اعلام می کنند که اصلاً قابل قبول نیست.

موز برای یبوست؛ خوب یا بد؟!  
برخی ادعا می کنند موز باعث یبوست می شود در حالی که خیلی های دیگر می گویند به برطرف کردن یبوست کمک می کند. کدام درست است؟

اثرات پرخوری بر سلامت بدن 
حتماً می دانید که پرخوری از گناهان است و از جانب بزرگان دینی و فلاسفه نکوهش شده است. علم تغذیه نیز همین را می گوید. حال که ماه رمضان به پایان رسیده است و استراحتی به دستگاه گوارش داده اید بهتر است مجدداً به عادت های گذشته برنگردید؛ منظورمان این است که پرخوری نکنید.

چند مکمل ضروری برای خانم ها و بایدها و نبایدها  
قانون طلایی این است که قبل از مصرف این قبیل مکمل ها به تغذیه تان اهمیت دهید و مصرف آن ها را به زمان بروز کمبود موکول کنید. خوشبختانه ویتامین های طبیعی موجود در مواد غذایی بهتر از انواع مکمل ها جذب بدن می شوند.

فکت گرافی رنگ های مختلف انگور، خواص مختلف 
در مورد خواص انگور زیاد خوانده ایم و شنیده ایم، این میوه ی بهشتی سرشار از آنتی اکسیدان هایی است که به سلامت قلب کمک زیادی می کند. از خواص این میوه می توان مواردی چون ضد التهابی، تقویت بینایی، پیشگیری از سکته، پوکی استخوان، افزایش طول عمر و ... را نام برد. در این فکت گرافی مروری داریم بر خواص آن.


مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.