تبیان، دستیار زندگی
تحلیلگر و فعال سیاسی بحرین گفت: نامه سردار سلیمانی، پاسخی به جنایت بزرگ هتک حرمت شیخ عیسی قاسم و گامی برای متوقف کردن جنون آل سعود و آل خلیفه بود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

توقف جنونِ آل خلیفه توسط سردار سلیمانی

تحلیلگر و فعال سیاسی بحرین گفت: نامه سردار سلیمانی، پاسخی به جنایت بزرگ هتک حرمت شیخ عیسی قاسم و گامی برای متوقف کردن جنون آل سعود و آل خلیفه بود.

بخش سیاست تبیان

سردار سلیمانی ، آل خلیفه ، شیخ عیسی کاظم ، جنگ ، آمریکا ، بحرین ، عربستان ایران ، قاسم سلیمانی

«علی الفایز» فعال سیاسی بحرین در رابطه با نقش «عربستان سعودی» در سلب تابعیت شیخ «عیسی قاسم» رهبر شیعیان بحرین اظهار داشت: آنچه که واضح و مشخص است، از زمان ورود سعودی ها به بحرین در سال 2011 میلادی، تصمیم گیری به صورت کامل در اختیار سعودی ها و امیران کوچکش قرار گرفت.

وی در ادامه سخنان خود در این راستا افزود: تصمیم سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم در وهله نخست یک تصمیم سعودی و اماراتی است که مورد حمایت حامیان بین المللی آنها است؛ زیرا این گونه تصمیم گیری به هیچ وجه در قد و قواره رژیم آل خلیفه نیست.

سعودی ها و آل خلیفه با ادامه این اقدامات گزینه دیگری غیر از مقابله در برابر ما و دوستانمان باقی نخواهند گذاشت.

این فعال بحرینی در ادامه سخنان خود در رابطه با امکان تغییر روند مسالمت آمیز انقلاب بحرین نیز تصریح کرد: رژیم آل خلیفه به همراه حامیان و متحدانش با سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم که رهبر و مرجع ما در بحرین محسوب می شود، پیامی مشخص را به ما فرستاد؛ آن پیام این است که گفتگو، راهکار ملی واصلاحاتی وجود نخواهد داشت و آل خلیفه در صدد است تا مردم را از هر طریقی و با هر وسیله ای از بین ببرد.

علی الفایز در تکمیل سخنان خود افزود: بنابراین هدف قرار دادن شیخ عیسی قاسم، آغاز جنگ نامحدود در برهه کنونی است و ما باید با اختلافی کامل و 180 درجه ای نسبت به قبل با این موضوع مواجه شویم. انقلاب از زمان اعلام سلب تابعیت آیت الله قاسم شعله ور شده است و تکلیف ما مشخص است. رژیم آل خلیفه یا باید فورا عقب نشینی کند و یا اینکه با مردم مقابله کند اما این مقابله در عرصه ای جدید و بدون خطوط قرمز خواهد بود.

تحلیلگر سیاسی بحرین در رابطه با واکنش سازمان های حقوق بشری و همچنین سازمان ملل در رابطه با سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم نیز بیان کرد: سازمان های حقوق بشری و سازمان ملل باید از ابراز نگرانی به اقدام عملی، محکومیت، محاصره و مجازات رژیم آل خلیفه روی آورند. در غیر این صورت این سازمان ها باید به وضوح اذعان کنند که در اجرای قانون ناتوان هستند.

علی الفایز در ادامه در پاسخ به ادعای آل خلیفه مبنی بر اینکه شیخ عیسی قاسم عامل ایجاد خشونت در بحرین است، گفت: این آیت الله قاسم است که بحرین را از کشیده شدن به سمت خشونت حفظ کرد و اجازه شکل گیری جنگ طائفه ای و فرقه ای را نداد؛ زیرا امکان داشت که این جنگ طائفه ای، کشور و دارایی های آن را به آتش بکشد و به منطقه نیز سرایت کند. این در حالی است که رژیم آل خلیفه هم همانگونه که آل سعود و رژیم صهیونیستی در حال حاضر مرتکب جنایاتی می شوند، به روش اربابان خود یعنی سعودی ها و صهیونیستی ها اقدام می کند و همانند آنها، برای توجیه جنایات خود به نام قانون تلاش می کند. همچنین آل خلیفه که خود به قوانین پایبند نیست، در صدد است هر کسی را که بدین قوانین پایبند است، جنایتکار بخواند.

این فعال بحرینی در رابطه با نامه سردار سلیمانی و تهدید آل خلیفه نیز عنوان کرد: نامه سردار سلیمانی، پاسخی به جنایت بزرگ هتک حرمت شیخ عیسی قاسم و گامی برای متوقف کردن جنون آل سعود و آل خلیفه بود؛ سعودی ها و آل خلیفه با ادامه این اقدامات گزینه دیگری غیر از مقابله در برابر ما و دوستانمان باقی نخواهند گذاشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص اهمیت روز «قدس» نیز تصریح کرد: روز قدس روزی است که در آن تاکید می کنیم دشمن حقیقی و خطر نخست امت اسلامی و عربی ما رژیم صهیونیستی غاصب است که نابودی آن نیازمند وحدت، متوجه کردن نیرو و توانمان برای زوال آن و همچنین داشتن عزم است. آنچه که امرور موجب به تاخیر افتادن نابودی رژیم صهیونیستی است، دیکتاتوری، استبداد و صهیونیست وهابی است که نسخه عربی صهیونیست ها است.

علی الفایز درباره ارتباط میان سلب تابعیت شیخ قاسم توسط آل خلیفه و آزادسازی قدس نیز اظهار داشت: آزادسازی قدس با آزادشدن مردم عرب زبان و مسلمان از یوغ دیکتاتورهای وابسته به استکبار که دستورهای آنها را اجرایی می کنند و همچنین نابودی صهیونیست ها و وهابیت صورت می گیرد و بحرین نیز در این مسیر گام بر می دارد.


منبع : خبرگزاری مهر