تبیان، دستیار زندگی
تنها راه جلوگیری از شکست عملیات ارتش سوریه در غرب شهر حلب ادامه پیشروی با سرعت بیشتر است، تا تروریست ها امکان تجدید قوا پیدا نکنند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شاهراه امنیتی سوریه

تنها راه جلوگیری از شکست عملیات ارتش سوریه در غرب شهر حلب ادامه پیشروی با سرعت بیشتر است، تا تروریست ها امکان تجدید قوا پیدا نکنند.

بخش سیاست تبیان

سوریه ، جنگ ، خاورمیانه ، ترکیه ، آمریکا ، عملیات ، شهر حلب ، ارتش ، تجهیزات نظامی ، مقاومت

عصر روز گذشته ارتش با تثبیت مواضع در شمال و شرق مزارع الملاح به سمت جنوب این مزارع پیشروی کرد. تاکنون 60 درصد از مزارع به طور کامل پاکسازی شده است. درگیری ها تا نیمه های شب گذشته بشدت ادامه یافت.

ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت شب گذشته توانستند خود را به آخرین مزرعه در مزارع  الملاح یعنی مزرعه دیبو شامیه برسانند. با این پیشروی نیروهای سوری و مقاومت به 2 کیلومتری شهرک حریتان و نزدیکی جاده حیاتی الکاستیلو رسیدند.

اگر امنیت جاده کاستیلو تامین نشود دیگر  امکان ارسال تجهیزات و نیرو به مرکز شهر حلب وجود ندارد.

پس از دو سال، این نخستین بار است که نیروهای سوری و مقاومت به پیروزی در این محور دست پیدا کرده اند و خود را به این جاده مهم رسانده اند. با پاکسازی مزارع الملاح عملیات آزادسازی اردوگاه حندرات با سرعت بیشتری ادامه پیدا خواهد کرد. تنها راه کمک رسانی به تروریست ها در اردوگاه حندرات از طریق جاده کاستیلو و مزارع الملاح است که هم اکنون نیروهای سوری به این مناطق اشراف دارند.

همزمان با این پیشروی ارتش سوریه که شکننده هم هست، به نظر می آید ، تروریست های مستقر در مرکز شهر هیچ گاه نیروهای خود را برای جلوگیری از سقوط اردوگاه حندرات به این منطقه اعزام نکنند زیرا با کاهش نیروها، جبهه مقاومت از فرصت استفاده خواهد کرد و مناطق داخل شهر را پاکسازی می کند.

تروریست های مستقر در غرب شهر و حومه مناطق بنی زید، اللیرمون و شهرک کفرحمره به  پیشروی نیروهای سوری واکنش نشان می دهند و در ساعت های آینده باید منتظر حملات آنان به مواضع ارتش و جبهه مقاومت باشیم بویژه اینکه تلفات جانی برای آنها اهمیتی ندارد زیرا در 24 ساعت گذشته 200 تن از عناصر تروریستی در درگیری ها کشته شدند.

تروریست ها بخوبی می دانند اگر امنیت جاده کاستیلو تامین نشود دیگر  امکان ارسال تجهیزات و نیرو به مرکز شهر حلب وجود ندارد. از سویی دیگر تنها راه جلوگیری از شکست عملیات ارتش سوریه در غرب شهر حلب ادامه پیشروی با سرعت بیشتر است، تا تروریست ها امکان تجدید قوا پیدا نکنند.

این عملیات در غرب شهر حلب از بامداد شنبه آغاز شده و هدف آن قطع تنها مسیر امدادی تروریستها به داخل شهر است، تا تروریستهای داخل شهر در حلقه محاصره ارتش قرار بگیرند.


منبع : خبرگزاری فارس