تبیان، دستیار زندگی
عراق دو بالگرد روسی MI-28 موسوم به شکارچی شب را بر اساس قرارداد منعقده بین این کشور و روسیه تحویل گرفت.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ورود "شکارچی شب" به عراق

عراق دو بالگرد روسی MI-28 موسوم به "شکارچی شب" را بر اساس قرارداد منعقده بین این کشور و روسیه تحویل گرفت.

بخش سیاست تبیان

شکارچی شب ، عراق ، آخرین اخبار ، روسیه ، تجهیزات نظامی ، بالگرد ، وزارت دفاع

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری مهر، «نصیر نوری» مشاور رسانه ای وزارت دفاع عراق از تحویل محموله جدید بالگردهای روسی MI-۲۸ موسوم به «شکارچی شب» بر اساس قرارداد فیمابین بین عراق و روسیه خبر داد.

«نصیر نوری» اعلام کرد که بر اساس قرارداد منعقده بین وزارت دفاع عراق و سازمان صنایع دفاع روسیه با تحویل این دو بالگرد، تعداد بالگردهای «شکارچی شب» که تاکنون توسط بغداد تحویل گرفته شده است به سیزده بالگرد رسید.

وی همچنین افزود که این قرارداد متضمن خرید ۱۵ بالگرد از روسیه است که دو بالگرد آخر نیز اواخر سال میلادی جاری بر اساس جدول زمانی تعیین شده به عراق تحویل داده خواهد شد.

مشاور رسانه ای وزارت دفاع عراق همچنین تصریح کرد که بالگردهای MI-۲۸ که پیش از این توسط بغداد تحویل گرفته شده بود توان نیروی هوایی عراق را برای ریشه کنی تروریسم و مبارزه با تروریست ها در شهر فلوجه، هیت و حدیثه خطرناکترین جولانگاه های گروه تروریستی داعش در استان الانبار واقع در غرب عراق تقویت کرده است.

لازم به ذکر است که وزارت دفاع عراق پیش از این در ماه دسامبر سال گذشته میلادی دو بالگرد MI-۲۸ و در ماه سپتامبر همین سال نیز چهار بالگرد تهاجمی از نوع MI-۳۵M و چهار بالگرد دیگر از نوع MI-۲۸N را به همراه تجهیزات کامل رزمی و دید در شب از روسیه تحویل گرفته بود.


منبع : خبرگزاری مهر
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .