تبیان، دستیار زندگی
اکثر آقایان برای مراجعه به پزشک، همسران و مادران خود را عاجز می کنند. گوش خانم ها از شنیدن این حرف ها که «وقت ندارم، شنبه می روم، مشکلی ندارم، شلوغش می کنید...
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

علل فراری بودن مردها از دکتر

اکثر آقایان برای مراجعه به پزشک، همسران و مادران خود را عاجز می کنند. گوش خانم ها از شنیدن این حرف ها که «وقت ندارم، شنبه می روم، مشکلی ندارم، شلوغش می کنید، دکترها چیزی بلد نیستند، پول ندارم و غیره» پر است. اما واقعیت این است که مردها «ابر ربات» نیستند و گاهی سلامتی شان به خطر می افتد.

فاطمه مهدی پور - بخش سلامت تبیان
پزشک مرد

اخیرا محققان Orlando Health Hospital system  در آمریکا نظرسنجی ها و بررسی هایی انجام داده و هفت دلیل عمده برای فراری بودن آقایان از مطب دکتر را ارائه کرده اند که دانستن آنها خالی از لطف نیست:

22 درصد آقایان گرفتاری و مشغله کاری را دلیل عدم مراجعه به پزشک عنوان کرده اند.

21 درصد از اینکه پای مشکلی در میان باشد می ترسند و ترجیح می دهند ندانند چه خبر است.

18 درصد آقایان از بررسی های ناخوشایند مانند بررسی پروستات یا بررسی مقعد فراری هستند و پا در مطب دکتر نمی گذارند.

8 درصد از جواب دادن به سوالات بسیار شخصی که هر پزشکی به خود اجازه داده و از آنها می پرسند دل خوشی ندارند.

7 درصد دوست ندارند روی ترازوی مطب رفته و از وزن واقعی شان مطلع شوند.

7 درصد دیگر مایل نیستند در اتاق معاینه برهنه شوند.

4 درصد هوای سرد اتاق انتظار را دلیلی برای عدم مراجعه و 9 درصد دیگر نیز «دیگر دلایل» را عاملی مهم در فراری بودن از پزشک عنوان کرده اند.

دکتر  Jamin Brahmbhatt در گفتگو با هافینگتن پست گفته است:«آقایان! ما می دانیم که شما نسبت به بخش هایی از بدن تان حساس هستید. اما ما به عنوان پزشک به خوبی نسبت به حساسیت برخی از اندام های خصوصی تان آگاه هستیم و قرار نیست به شما آسیبی بزنیم یا آزارتان دهیم.»

این محقق با اشاره به اینکه مردها حاضر هستند 3 تا 4 ساعت پیاپی کشتی بگیرند، هر هفته ساعت ها وقت برای تماشای فوتبال اختصاص دهند و با رفقایشان به سفرهای چند روزه بروند، اما نمی توانند 90 دقیقه در سال را برای «چکآپ خود» صرف کنند می گوید:«این رفتار آقایان قابل قبول نیست». مردها باید سلامتی خود را در الویت قرار داده و بیش از اینها برای سلامتی خود وقت صرف کنند.


مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.