تبیان، دستیار زندگی
یکی از ویژگی های نمایشگاه قرآن تجمیع تمامی قرآنهاست
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

یکی از ویژگی های نمایشگاه قرآن تجمیع تمامی قرآنهاست

تجمع قرآن ها

آثار هنرمندان ایرانی در زمینه خوشنویسی و کتابت به قدری زیبا و هنرمندانه بود که یک پنجم جوایز «ارسیکا» به این هنرمندان تعلق گرفت.

تبیان به نقل از گزارش خبرگزاری مهر، دکتر «خالد ارن» مدیر کل سازمان ارسیکا پیرامون نقش این سازمان در گسترش قرآن و تفهیم آیات الهی توضیح داد: سازمان ارسیکا از اولین روز تاسیس در خصوص فهم و گسترش مفاهیم قرآن، اقدام به جمع آوری ترجمه های مختلف و تهیه فهرستی از این ترجمه ها کرده ودر اختیار قرآن دوستان و قرآن پژوهان قرار داده است.

وی در همین رابطه، تاکید کرد: ما برای تهیه این ترجمه ها از قدیمی ترین قرآن های دستنویس، نسخه های خطی و مشهور استفاده کرده و به چاپ رسانده ایم.

مدیر کل ترکیه ای مرکز تحقیقات فرهنگ و هنر جهان اسلام که بازدید اجمالی از نمایشگاه قرآن داشت، در این خصوص گفت: اولین بار است که به این نمایشگاه آمده ام و به نظرمن نمایشگاه زیبایی است و یکی از ویژگی های آن تجمیع تمامی قرآن هایی است که در کشور های مختلف به چاپ رسیده اند.

وی درخاتمه به آثار خوشنویسی هنرمندان ایرانی پرداخت و گفت: هنرمندان ایرانی در زمینه خوشنویسی آثار زیبایی خلق کرده اند و بیشتر شرکت کنندگان ایرانی در دهمین دوره مسابقات ارسیکا برگزیده شدند یعنی از بین ٦٨٨ شرکت کننده ١١٠ برنده داشتیم که ٢٣ نفر برندگان فقط از بین هنرمندان ایرانی بودند که طی مراسمی در نمایشگاه قرآن از آنها تجلیل شد و وجه نقدی تقدیم ایشان شد.


خبرگزاری مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .