سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
نمایشگاه قرآن مقدمه صعود به قله فهم قرآن است
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نمایشگاه قرآن مقدمه صعود به قله فهم قرآن است

 
مقدمه صعود به قله فهم قرآن

هاشم زاده هریسی عضو مجلس خبرگان رهبری در بازدید از نمایشگاه قرآن گفت: با توجه به عرضه محصولات جدید قرآنی می توان نمایشگاه قرآن را مقدمه ای برای صعود به قله فهم قرآن دانست.

تبیان به نقل از گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله هاشم هاشم زاده هریسی عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت و گویی گفت: از زمان شروع نمایشگاه قرآن که به سال ١٣٧٢ برمی گردد و حال حاضر که شاهد برگزاری بیست و چهارمین سال آن هستیم، هر دوره رو به تکامل بوده است و هر دوره امتیازاتی داشته است، امتیاز دوره بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم انتخاب شعار نمایشگاه بسوی فهم قرآن  است.

وی با قدردانی از مسئولان برگزاری بیست و چهارمین دوره برگزاری نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، گفت: در دوره های گذشته نمایشگاه قرآن شاهد پر رنگ بودن مسائل سیاسی در فضای نمایشگاه قرآن بودیم که حالا پس از گذشت چندین سال مسائل سیاسی را نمی بینیم این هم یک امتیاز و ویژگی برجسته نمایشگاه امسال قرآن است که امسال نمایشگاه قرآن اخلاقی، قرآنی و بدور از سیاست زدگی برگزار شده است. سیاسی نبودن همگانی بودن و عمومی بودن نمایشگاه قرآن امسال یکی از امتیازات ویژه این دوره است.

وی بر تکریم بازدیدکنندگان نمایشگاه قرآن تاکید کرد و اظهار داشت: نمایشگاه قرآن متعلق به همه مسلمین است، مردم کشور ما دارای تفکرات، علایق، سلیقه های متفاوت هستند و البته آزاد هستند آنها هر طور که می خواهند فکر می کنند و اگر درباره مسئله ای نظر می دهند بر اساس تفکر و علاقه شخصی اشان است، بنابراین برای هر بازدیدکننده ای که از نمایشگاه قرآن بازدید می کند باید ارزش، احترام قائل شد و همگان را به دلیل حضور و بازدید از نمایشگاه تکریم کرد.

هاشم زاده هریسی تصریح کرد: هنگامی که به تازگی وارد حوزه علمیه شده بودم و برای اولین بار از نمایشگاه قرآن دیدن کردم محو تماشای قرآن و تحت تاثیر محصولات هنری جدید که توسط هنرمندان کشورمان خلق شده بود قرار گرفتم در واقع نمایشگاه قرآن مقدمه صعود به قله فهم قرآن است.

وی در ادامه گفت: تولیدات محصولات هنری و قرآنی بسیار زیادی در نمایشگاه امسال عرضه شده است، و آنچه که به غنای آن افزوده است اینست که همه فعالیت ها هم راستا با شعار بسوی فهم قرآن است.

نماینده مجلس خبرگان رهبری در ادامه اظهار داشت: تلاوت قرآن، حفظ آیات قرآن، اذان های تازه مصوب قاریان مصری و ایرانی عرضه محصولات جدید قرآنی هم بر اساس فهم قرآن است که امسال در نمایشگاه بیست و چهارم قرآن کریم دیده می شود و جای تقدیر دارد.

بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با شعار «به سوی فهم قرآن» از ٢٤ خرداد ماه تا ٨ تیر ماه مصادف با ٧ تا ٢٢ ماه مبارک رمضان به مدت ١٦ روز در مصلی بزرگ حضرت امام خمینی (ره) از ساعت ١٨ الی ٢٣:٣٠ برگزار می شود.


خبرگزاری مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین
x