سرگرمی های کاذب امروزی ایمان انسان ها را هدف قرار داده است
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سرگرمی های کاذب امروزی ایمان انسان ها را هدف قرار داده است

 
ایمان انسان ها

تبیان به نقل از گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از رشت، آیت الله زین العابدین قربانی، نماینده ولی فقیه در گیلان در چهاردهمین جلسه تفسیر سوره عنکبوت با اشاره به آیات18 تا 21 این سوره به معاد و قیامت اشاره کرد و گفت: خداوند بندگانش را رها نمی کند تا هرچه می خواهند در این دنیا انجام دهند.

وی با اشاره به عدل خداوند اظهار کرد: خداوند به کسانی که نیکوکار هستند، پاداش می دهد و به کسانی که منکر قیامت هستند و شایستگی عذاب داشته و حکمت ایجاب کند، عذاب می دهد.

آیت الله قربانی اضافه کرد: منکران معاد به سوی خدا بر می گردند و نمی توان جلوی اراده خدا را در عذاب و ثواب کردن گرفت، در برابر اراده خداوند نمی توان ایستاد.

وی به تفاوت ولی و نصیر اشاره کرد و افزود: ولی کسی است که خود به یاری می شتابد و نصیر یاوری است که مردم می خواهند آنها را یاری کند و در برابر خواست خداوند کسی ولی و نصیر نیست.

امام جمعه رشت با اشاره به تحلیل روانشانسی قرآن در آیه 23 سوره عنکبوت تصریح کرد: کسانی که کافر به آیات خدا بوده و به خدا ایمان ندارند به رحمت خداوند امیدوار نیستند.

وی مایوس نشدن و امید را از نعمت های بزرگ دین باوران دانست و اظهارکرد: کسانی که سست ایمان هستند، پناهگاهی ندارند و برای هیچ و پوچ خودکشی می کنند اما انسان های باایمان خودکشی را باور نداشته و معتقدند زمام همه امور به دست پروردگار است.

آیت الله قربانی تاکید کرد: در برابر سختی ها و مشکلات، کسانی که به خدا باور دارد رحمت خداوند را در دنیا و آخرت می بینند و منکران خداو قیامت راهی جز خودکشی ندارند.

وی با بیان اینکه دنیای امروز سرمایه اصلی انسان را که ایمان است از او گرفته، افزود: این دنیا موجب سرگرمی های کاذب برای انسان شده و ایمان را هدف قرار داده است.

نماینده ولی فقیه در گیلان اضطراب و ناراحتی را موجب گرایش به مواد مخدر دانست و افزود: کسانی که ایمان داشته و و روحشان را با گناه آلوده نکنند با خیالی راحت زندگی کرده و دردها و رنجها را می پذیرند.

وی تاکید کرد: متاسفانه دنیای امروز نسل ما را از سرمایه زندگی یعنی ایمان محروم کرده و مواد مخدر، فیلم ها و ... مسکن زودگذر برای مردم است.


خبرگزاری شبستان :: Shabestan News

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .