سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: رئیس بانک رفاه با وجود پرونده در مرجع قضایی، منصوب شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اظهارات صریح سراج درباره مدیرعامل سابق بانک رفاه

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: رئیس بانک رفاه با وجود پرونده در مرجع قضایی، منصوب شد.

بخش حقوق تبیان

سراج

ناصر سراج در حاشیه همایش سراسری هفته قوه قضاییه در رابطه با موضوع فیش های حقوقی گفت: اولین بار موضوع در رابطه با بانک رفاه کارگران مطرح شد. زمانی که مدیر عامل این بانک رئیس بانک ملی بود، پرونده سنگینی داشت که پرونده وی هنوز هم در دادسرا مطرح است. همان زمان اصرار شد که ایشان بیاید و رئیس بانک رفاه شود حتی بنده مخالفت کردم و گفتم که وی پرونده سنگینی دارد، ولی متاسفانه با اصرار، وی رئیس بانک رفاه شد. قوه قضاییه بیشتر از این آیا می توانست کار کند؟

وی افزود: هر کسی که مشکل دارد هرجا که برود مشکل ایجاد می کند، قوه قضاییه چه باید بکند؟

سراج خاطرنشان کرد: ایشان ادعا کرده که حقوق را دریافت نکرده، ولی مگر می شود فیش رفته به حسابش و فیش های حقوقی وی موجود است.

وی در رابطه با حکم حبس یکی از مدیران که اخیرا اعلام شده بود، گفت: آن موضوع ربطی به حقوق های نجومی ندارد؛  چرا که طبق قانون سازمان بازرسی ما می توانیم مدرک بخواهیم و مدیران باید آن را ارائه دهند که در همین راستا یکی از مدیران طبق ماده 8 قانون سازمان بازرسی مدرک را ارائه نداد که به دادگاه معرفی شد و حکم وی تائید شد.

سراج در رابطه با موضوع حقوق های غیرمتعارف گفت: دو روز قبل با رییس مجلس در رابطه با درزهای قانونی و نواقص قانونی آن جلسه داشتیم. متاسفانه سقف و کفی برای این موضوع در قانون خدمات کشوری و قانون برنامه پنجم مشخص نشده و کلی است.

وی افزود: کمیسیونی به سرپرستی مرکز پژوهش های مجلس، رییس سازمان بازرسی، رییس دیوان محاسبات، رییس کمیسیون اصل 90 مجلس تشکیل و مقرر شد اقداماتی انجام دهیم و طرح و لایحه ای در مجلس ارایه کنیم.

رییس سازمان بازرسی کل کشور در مورد شناسایی دارندگان فیش های حقوقی نجومی و اینکه انتصابشان به کدام دولت ها مربوط بوده است؟ گفت: خوشبختانه گزارشی را دیروز برای روسای قوا و برخی مسئولان چون معاون اول رییس جمهور و رییس سازمان مدیریت ارسال کردم و البته پیش تر هم گزارشی را به روسای قوا ارائه کرده بودم و پیشنهاد داده بودم که برای کل کشور برنامه تعریف کنیم.

سراج در رابطه با اینکه تعداد این افراد کم بوده یا خیر؟ گفت: در سطح کارکنان حدود سه درصد و در رتبه مدیران قطعا بیشتر است.

رییس سازمان بازرسی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه چرا قبلا سازمان بازرسی به موضوع ورود نکرده است، گفت: ما سه نوع بازرسی اعم از مستمر، موردی و فوق العاده داریم. ما قبلا هم به این موضوع رسیدگی کردیم، ولی به خاطر شان و شئونات ان را افشا نمی کنیم و در این مورد رییس دستگاه قضایی به من دستور دادند و بازرسی فوق العاده را تعریف کردیم و در کل کشور آن را اجرا می کنم و گزارش آن را به مراجع ذیصلاح ارایه می کنم.


منبع: ایسنا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین
x