تبیان، دستیار زندگی
مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش از تشدید نظارت بر مدارس در تابستان به علت شروع ثبت نام دانش آموزان خبر داد...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تشدید نظارت بر مدارس در تابستان

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش: تشدید نظارت بر مدارس در تابستان

تشدید نظارت بر مدارس در تابستان

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش از تشدید نظارت بر مدارس در تابستان به علت شروع ثبت نام دانش آموزان خبر داد و گفت: اولیاء می توانند در صورت مشاهده تخلف، نسبت به طرح شکایت در سامانه رسیدگی به شکایت اقدام کنند.
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، سید رحیم میرشاه ولد با اشاره به تشدید بازرسی و نظارت همه جانبه بر عملکرد  مدارس در فصل ثبت نام اظهار کرد: مجموعه عوامل ما و همکاران بخش های آموزشی این کار را انجام خواهند داد.

وی افزود: معمولا در فصل تابستان که با ثبت نام دانش آموزان در مدارس و هم چنین نقل و انتقالات معلمان همراه است، میزان شکایات افزایش می یابد. سال گذشته نظارت بر امر ثبت نام در حدود 60 هزار مدرسه انجام شد و امسال هم احتمالا همین میزان مدرسه را پوشش خواهیم داد.

کلیه شهروندان، دانش آموزان، فرهنگیان و اولیای دانش آموزان می توانند با ورود به سامانه، نسبت به ثبت شکایت و درخواست خود اقدام و مدارک و مستندات خود را نیز ضمیمه شکایت کنند.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش سامانه پاسخگویی به شکایات که در راستای تحقق دولت الکترونیک و تسریع در پذیرش انتقادات و رسیدگی به شکایات از سوی اولیای دانش آموزان و فرهنگیان در سال گذشته آغاز به کار کرده است در حال حاضر قابل دسترسی است و مردم می توانند در صورت مشاهده تخلف در مدارس، در سامانه طرح شکایت کنند.

میرشاه ولد با بیان اینکه پس از مراجعه به سامانه و طرح شکایت یک کد رهگیری در اختیار فرد قرار می گیرد گفت: شکایت ها معمولا ظرف 2 هفته رسیدگی می شوند و نتایج در سامانه قابل مشاهده خواهد بود. در واقع با مکانیزه شدن ثبت و ارسال شکایت از مدرسه تا حوزه ستادی، فرآیند پاسخ دهی به شکایات کوتاه و در اعلام نتایج تسریع خواهد شد.

وی با بیان اینکه شفاف سازی و استقرار عدالت و زمینه سازی برای احقاق حق از جمله اهداف مدنظر برای راه اندازی این سامانه بودند گفت: بر این اساس کلیه شهروندان، دانش آموزان، فرهنگیان و اولیای دانش آموزان می توانند با ورود به سامانه، نسبت به ثبت شکایت و درخواست خود اقدام و مدارک و مستندات خود را نیز ضمیمه شکایت کنند.

منبع: اداره كل آموزش و پرورش شهر تهران