تبیان، دستیار زندگی
جویان جهان برنز « سهیل مولانا» اولین مدال كاروان ایران « سهیل مولانا» تكواندو كار وزن 58 – كیلوگرم با دست یابی به مدال برنز مسابقات تكواندوی بیست و دومین یونیورسیاد جهانی دانشجویان ، اولین مدال كاروان ایران را به ارمغان آورد....
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

گزارش از دهكده یونیورسیاد دانشجویان جهان

برنز « سهیل مولانا» اولین مدال كاروان ایران

« سهیل مولانا» تكواندو كار وزن 58 – كیلوگرم با دست یابی به مدال برنز مسابقات تكواندوی بیست و دومین یونیورسیاد جهانی دانشجویان ، اولین مدال كاروان ایران را به ارمغان آورد.

در دومین روز از مسابقات جهانی تكواندو دانشجویان كه در ورزشگاه « چه اونگ بوك بو » دهكده بازی ها برگزار شد، سهیل مولانا نماینده كشورمان در وزن 58- كیلوگرم در دور اول مسابقات استراحت داشت و در دور دوم به مصاف « هودكنیز» تكواندوكاری از كانادا رفت و توانست وی را با نتیجه 11 بر 6 مغلوب كند.

پس از این پیروزی مولانا با شابوش نیك از اوكراین دیدار كرد و با نتیجه پنج بر صفر به برتری رسید.

نماینده كشورمان در وزن 58- كیلوگرم در مرحله نیمه نهایی مسابقات به مصاف « زین سای مانی » حریفی از تركیه رفت و علیرغم مبارزه خوب با نتیجه 6 بر 5 مغلوب تكواندوكار ترك شد و به مدال برنز این مسابقات دست یافت .

علی تاجیك به مدال نقره مسابقات تكواندو دست یافت

علی تاجیك ، تكواندوكار وزن 78- كیلوگرم به مدال نقره مسابقات تكواندوی دانشجویان جهان در این وزن دست یافت.

در دومین روز از مسابقات تكواندو ، علی تاجیك تكواندوكار وزن 78- كیلوگرم در دور اول استراحت داشت و در دوم توانست مارتین چرزالسكی از لهستان را با نتیجه قابل توجه 12 بر 1 شكست دهد.

وی در دور بعد به مصاف « مامدی» تكواندوكار معروف فرانسوی رفت و توانست با نتیجه 16 بر 11 به پیروزی برسد.

تاجیك در مرحله نیمه نهایی با حریفی از چین تایپه دیدار كرد و با نتیجه 18 بر 7 از سد  وی گذشت و به دیدار نهایی مسابقات این وزن در مصاف با حریف كره ای راه یافت .

تاجیك در این مسابقه با نتیجه 17 بر 12 مغلوب حریف كره ای شد و به مدال نقره مسابقات این وزن دست یافت و تكواندوكاری از كرواسی سوم شد. این گزارش حاكی است كه پیش از رقابتها و در وزن 58- كیلوگرم تكواندوكاران چین تایپه ، تركیه و سهیل مولانا نماینده كشورمان به ترتیب اول تا سوم شدند.

مراسم اهدای مدال اوزان 58- و 78- با حضور رییس فدراسیون بین المللی تكواندو ، رییس انجمن تكواندو فیزو و روسای كاروان های ورزشی برگزار شد.