سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
تشریح برنامه های رادیو قرآن در ماه رمضان/ راه اندازی طرح فراگیر قرآن کتاب زندگی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تشریح برنامه های رادیو قرآن در ماه رمضان/ راه اندازی طرح فراگیر "قرآن کتاب زندگی"

 
تشریح برنامه های رادیو قرآن در ماه رمضان

تبیان به نقل از گزارش خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان، نشست خبری تشریح برنامه های شبکه رادیویی قرآن و رادیو تلاوت در سال جاری و ماه مبارک رمضان و طرح تابستانی "قرآن کتاب زندگی" عصر امروز با حضور محمد حسین محمد زاده، مدیر رادیو قرآن و جمعی از اصحاب رسانه در نمایشگاه قرآن برگزار شد.

محمدزاده در ابتدای این نشست گفت: برنامه های رادیو قرآن در ماه مبارک رمضان در حوزه های تلاوت، آموزش، تفسیر، علوم قرآنی و اطلاع رسانی می باشد که متناسب با فضای ماه مبارک رمضان اکثر برنامه ها در 30 قسمت پخش خواهد شد، به این معنی که اگر شنونده ای امکان استفاده از یک قسمت برایش فراهم شد بتواند بهره لازم را ببرد.

وی با اشاره به حوزه آموزش در رادیو قرآن خاطرنشان کرد: آموزش روخوانی، آموزش روان خوانی، آموزش حفظ، آموزش تجوید، احکام و مفاهیم قرآنی در 30 قسمت ارائه خواهد شد.

محمدزاده با اشاره به حوزه مباحث علوم قرآنی در شبکه رادیویی قرآن اظهار داشت: در این حوزه از کارشناسانی مانند دکتر معارف در برنامه روشنا که به ارائه کلیات و مباحث مهم علوم قرآنی می پردازد، استفاده خواهیم کرد.

مدیر شبکه قرآن با بیان اینکه ارائه سیر مباحث اخلاقی قرآنی بر اساس حدیث عقل و شرع از امام صادق (علیه السلام) از دیگر برنامه های رادیو قرآن می باشد، تصریح کرد: این مباحث در برنامه "مسیر روشن" توسط دکتر سید محسن میرباقری ارائه خواهد شد.

وی با اشاره به راه اندازی طرح فراگیر "قرآن کتاب زندگی" گفت: این طرح در سی قسمت بر اساس جز خوانی روزانه مردم با بررسی یک آیه با موضوع و محتوای کاربردی مرتبط با سبک زندگی و شعار سال و مرتبط با مقطع سنی نوجوان همراه با نشست های کارشناسانه و تیتر های امروزی برگزار می شود.

محمدزاده با بیان اینکه این طرح در دو مقطع صبحگاهی و عصرگاهی پخش می شود، افزود: برنامه صبح گاهی با عنوان "قرآن و زندگی" و برنامه عصرگاهی با عنوان "قرآن کتاب زندگی" با شعار "به رنگ خدا درآییم" برگرفته از آیه 138 سوره بقره پخش می شود.

مدیر شبکه قرآن با بیان اینکه در این برنامه در می یابیم که چگونه می توانیم رنگ خدا را در زندگی پیاده کنیم، اظهار داشت: به عنوان مثال در سوره لقمان موضوع متناسب با هشت حوزه ای است که جناب لقمان به فرزند خود داده اند که با تیتر "توصیه های یک پدر" عرضه می شود.

وی با اشاره به مبحث قرآن و زندگی در بخش نیمروزی گفت: در این مبحث از کارشناسانی مانند حجج اسلام توانایی با آیتم "کوی مهربانی" ویژه نوجوانان، تراشیون با آیتم خانواده و کریم دولتی درباره پرکاربردترین واژه های قرآن کریم در جز های روزانه بهره خواهیم برد.

محمدزاده با اشاره به مباحث تفسیری در رادیو قرآن خاطرنشان کرد: در این بخش از جلسات تفسیر آیت الله جوادی آملی با موضوع انسان در قرآن در ساعت 22:20 دقیقه در برنامه "سروش هدایت"، مباحث تفسیری آیت الله ضیا آبادی در سی روز ماه مبارک با محوریت سوره ابراهیم در ساعت 17:5 دقیقه و آموزش تجوید با آقای موسوی بلده هر روز در ساعت 15:35 بهره خواهیم برد.

مدیر شبکه قرآن با بیان اینکه برنامه جز خوانی به صورت زنده هر روز در مصلی و نمایشگاه قرآن پخش می شود، اظهار داشت: همچنین بحث محافل قرآنی شبانه با عنوان شب های نورانی برگزار می شود که توسط رادیو قرآن نیز پخش می گردد.

وی با بیان اینکه در طول ماه مبارک در چهار نوبت به تلاوت ترتیل قرآن کریم می پردازیم، تصریح کرد: نوبت اول ساعت 5 بامداد با صدای استاد عبدالعزیز عکاشه، نوبت دوم ساعت 11:30 دقیقه با صدای اساتید ایرانی آقایان صفدری، ابوالقاسمی که هر کدام 10 جز را خواهند خواند و نوبت سوم ساعت 19 با صدای اساتید ایرانی و ساعت 24 هر شب به صورت زنده از مصلی پخش خواهد شد.

محمدزاده با بیان اینکه یکی از وظایف رادیو قرآن و رادیو تلاوت حفظ و گسترش فرهنگ تلاوت می باشد، ادامه داد: بر این اساس اطلاع رسانی در این حوزه و ارائه رویدادهای مهم قرآنی و مهمترین خبرهای نهادها در ماه مبارک رمضان و انعکاس فعالیت های مختلف در نمایشگاه قرآن با عنوان "شهر قرآن" از مهمترین فعالیت های شبکه رادیویی قرآن می باشد.


خبرگزاری شبستان :: Shabestan News

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین