سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مراسم وداع با پیکر مطهر شهید محمد آژند امروز یکشنبه 30 خردادماه 95 از ساعت 21:30 در مسجد امیرالمومنین (ع) واقع در کهنز شهریار برگزار می شود. همچنین مراسم تشییع و خاک سپاری پیکر مطهر شهید آژند در روز دوشنبه 31 خردادماه 95 از ساعت 9:30 آغاز می شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

هدیه ای برای رهبر

مراسم وداع با پیکر مطهر شهید محمد آژند امروز یکشنبه 30 خردادماه 95 از ساعت 21:30 در مسجد امیرالمومنین (ع) واقع در کهنز شهریار برگزار می شود. همچنین مراسم تشییع و خاک سپاری پیکر مطهر شهید آژند در روز دوشنبه 31 خردادماه 95 از ساعت 9:30 آغاز می شود.

فرآوری: سامیه امینی - بخش فرهنگ پایداری تبیان

محمد آژند


 این مراسم از میدان امام خمینی (ره) شهریار به سمت امامزاده اسماعیل (ع) ادامه خواهد داشت و سرانجام پیکر مطهر او در گلزار شهدای شهریار به خاک سپرده می شود.
گفتنی است پیکر شهید محمد آژند که از بسیجیان اهل شهرستان شهریار و از مدافعان حرم حضرت زینب کبری (س) پس از پنج ماه از شهادت، در 27 خردادماه سال جاری از طریق آزمایش DNA شناسایی شد.

سه شهید در یک قاب

محمد آژند


شهید محمد آژند ذاکر اهل بیت(ع) و سومین شهید مدافع حرم حضرت زینب (س) ساکن کهنز شهریار است که از دوستان و هم رزمان شهید مصطفی صدرزاده (سید ابراهیم) و شهید سجاد عفتی بود.
شهید مصطفی صدر زاده فرمانده گردان عمار لشگر فاطمیون در شب تاسوعای حسینی به شهادت رسید و شهید سجاد عفتی 7 هفته بعد از هم رزم خود شهید صدر زاده به ندای مولایش حسین لبیک گفت و شهید محمد آژند نیز 10 هفته پس از دوستانش به مقام رفیع شهادت نائل آمد.
شهید محمد آژند سومین شهید مدافع حرم شهرستان شهریار است. او متولد 1359 از شهدای مدافع حرم شهرستان شهریار، 21 دی ماه سال 94 در دفاع از حرم عقیله بنی هاشم حضرت زینب کبری (س) در منطقه خان طومان سوریه به دست تروریست های تکفیری به شهادت رسید و پیکرش در منطقه ماند. از این شهید مدافع حرم 2 فرزند به نام های محمدطاها و محمدمهدی به یادگار مانده است.

 

تربیت شدگان مکتب حسین (ع)


محمد آژند

حسین آژند، پدر این شهید مدافع حرم، در گفت وگویی بیان کرد: مادرش از ابتدا فرزندمان را خوب پرورش داد و اکنون نیز که پس از پنج ماه و پنج روز پیکر فرزندم شناسایی شده، خوشحالیم. ما تربیت شده در مکتب امام حسین (ع) هستیم و خودمان را در کنار بانو حضرت زینب (س) تصور می کنیم. ما همیشه چشم انتظار بازگشت پیکرش بودیم و اکنون که پیکر تحویل ما داده شده، مزارش برای ما مأمنی خواهد بود.

اکنون پیکر پسرم را به مقام معظم رهبری هدیه می کنم و تأکیددارم که مسئولین کشور همواره پشتیان ولایت باشند و وحدت را حفظ کنند

این پدر شهید خاطرنشان کرد: فرزندم در وصیت نامه اش به پیروی از ولایت فقیه، دوری از غیبت و پرهیز از فعالیت های نامطلوب در فضای مجازی توصیه کرده بود. اکنون پیکر پسرم را به مقام معظم رهبری هدیه می کنم و تأکیددارم که مسئولین کشور همواره پشتیان ولایت باشند و وحدت را حفظ کنند.

 

منابع: خبرگزاری: تسنیم/ایسنا، سایت راه مبینتلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین