سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
سعید محمدزاده معاون فنی و زیربنایی شرکت راه آهن درباره آخرین وضع پروژه قطار برقی تهران-مشهد گفت : امیدواریم با اقداماتی که انجام شده است، مطابق با زمانبندی این پروژه در 4 سال آینده به اجرا برسد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

احتمال برقی‌ شدن قطار تهران-مشهد در سال 99

سعید محمدزاده معاون فنی و زیربنایی شرکت راه آهن درباره آخرین وضع پروژه قطار برقی تهران-مشهد گفت : امیدواریم با اقداماتی که انجام شده است، مطابق با زمانبندی این پروژه در 4 سال آینده به اجرا برسد.

بخش اقتصاد تبیان

قطار برقی


وی با بیان اینکه پروژه برقی کردن قطار تهران-مشهد در سال 1399 به بهره برداری می‌رسد، افزود: این پروژه برای اجرا مشکلی ندارد و مشغول کار فرآیند قرارداد و اجرایی شدن آن هستیم و در حال حاضر طرح مطالعاتی آن شروع شده است.
 
معاون فنی و زیربنایی شرکت راه آهن با اعلام اینکه این یک پروژه بزرگ است که تامین مالی زیادی نیاز دارد به مهر گفت: فعلا در حال انجام فرآیندهای تامین مالی هستیم و تیم پیمانکار داخلی و خارجی مطالعات را آغاز کرده‌اند.
 
محمدزاده، رقم فاینانس این پروژه را 2 میلیارد یورو اعلام کرد و افزود: به دلیل اینکه پروژه اعتبار زیادی نیاز دارد، از ابتدا با مشکل تامین مالی روبرو شد و در یک دوره این موضوع مطرح شده بود که به صورت BOT به اجرا برسد اما بازهم به این روش با مشکل مالی روبرو شدیم.
 
وی اظهار داشت: برنامه های جدیدی برای تامین مالی مطرح شده است و امیدواریم با گشایش‌هایی که در فاینانس اتفاق افتاده است، این پروژه به زودی کلید بخورد.منبع: خبرگزاری میزان

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین