سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هما با توجه به طراحی خاصی که برای ایمنی و قرار دادن هواپیماهایش در خطوط پروازی دارد، در طول تمام سال های گذشته به عنوان یکی از ایمن ترین شرکت های هواپیمایی ایران و منطقه شناخته شده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ایران‌ایر - اتحادیه اروپا؛ شش سال بعد

هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هما با توجه به طراحی خاصی که برای ایمنی و قرار‌دادن هواپیماهایش در خطوط پروازی دارد، در طول تمام سال‌های گذشته به عنوان یکی از ایمن‌ترین شرکت‌های هواپیمایی ایران و منطقه شناخته شده است.

بخش اقتصاد تبیان
ایران ایر

سختگیری‌های کارشناسان امنیت پرواز این شرکت باعث شده در طول سال‌های گذشته و تحت تاثیر شرایط سختی که پس از اجرایی شدن تحریم‌ها به وجود آمده بسیاری از هواپیماهای این شرکت از خط  پرواز خارج شوند، آن هم در شرایطی که با توجه به تایید بسیاری از کارشناسان امکان آن وجود داشت که برخی از آنها همچنان پرواز کنند.
 
این شرکت هواپیمایی که به عنوان حامل پرچم ایران در جهان شناخته می‌شود، در طول سال‌های گذشته پروازهای طولانی به مقاصد مختلف اروپایی و آسیایی داشته که هیچ یک از آنها با مشکل خاصی روبه‌رو نشده‌‌اند، اما با وجود این شرایط اتحادیه اروپا چند سال قبل تصمیم گرفت نسبت به ادامه‌ی پروازهای این ایرلاین در آسمان کشورهای خود تجدید‌نظر کند.
 
تصمیمی که هرچند دلایل فنی بهانه آن بود اما به نظر می‌رسد ریشه در مسائلی دیگر داشت.حالا و با گذشت حدود شش سال از آن زمان مسوولان این اتحادیه که در ماه‌های گذشته و تحت سایه اجرایی شدن برجام به ایران سفرهایی داشته‌اند، اعلام کردند بحث ایمنی پروازهای ایران‌ایر برای آنها محرز شده و از این پس پروازهای این ایرلاین ایرانی امکان بازگشت دوباره به آسمان این اتحادیه را خواهند داشت.
 
یان تصمیم جدید در حالی اتخاذ شده که هنوز هواپیماهای جدید ایران‌ایر به ناوگان اضافه نشده‌اند و شرایط در عمل مانند قبل است. از این‌رو به نظر می‌رسد تنها اتفاقی که افتاده رساندن حق به حق‌دار است و این اتحادیه اروپایی به نوعی با تصمیم جدید خود خط بطلان بر ادعاهای گذشته خود کشیده است.ایران‌ایر براساس قرار‌دادی که با ایرباس نهایی خواهد کرد، در آینده‌ای نزدیک به ۱۱۸ هواپیمای مسافرتی نو دسترسی خواهد یافت که این امر می‌تواند جایگاه این ایرلاین ایرانی را به شکلی جدی متحول کند.
 
در صورتی که پیش قرار‌داد منعقد شده با ایرباس به عقد قرار‌داد جدید با شرکت بوئینگ بینجامد، عملا اتحادیه اروپا و رقبای منطقه‌ای راهی جز به رسمیت شناختن بازگشت رسمی ایران به صنعت هوایی جهان نخواهند داشت. 


منبع:خبر انلاین
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین