سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
نگارستان طنز شهر با هدف شکل گیری اتاق های فکر برای برنامه ریزی و بستر سازی نگاه شاد به شهر تهران و شادابی مردم شهر افتتاح شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نگارستان طنز شهر افتتاح شد

 
title

نگارستان طنز شهر با هدف شکل گیری اتاق های فکر برای برنامه ریزی و بستر سازی نگاه شاد به شهر تهران و شادابی مردم شهر افتتاح شد.

 
شهرام گیل آبادی رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران در آیین افتتاح نگارستان طنز شهر ؛این مکان را به عنوان مرجعی برای تضارب آرای هنرمندان و طنز پردازان معرفی کرد و از آنان خواست تا با گردهم آیی و هم اندیشی در محل نگارستان شهر ؛ از زاویه دید طنز به مردم شهر کمک کنند تا شادی و نشاط در سیمای شهر و شهروندان ارتقا یابد.

گیل آبادی با اشاره به آیات قرآن کریم گفت: با توجه به آیات شریفه در سوره ی طاها درمی یابیم که خوب دیدن همان تفکر از زاویه دید خداست و ما که در این شهر زندگی می کنیم و به آن تعریف می دهیم ؛باید دوستش داشته باشیم که اگر چنین نباشد نمی توانیم مشکلاتش را حل کنیم.

اوبا بیان این که ما برای نقد شهر و کالبد شکافی عمیق نسبت به شهر نیاز به نگاه هنرمندانه داریم ؛ از هنرمندان طنز پرداز دعوت کرد در این مکان حلقه های طنز از جمله کاریکاتورایجاد کنند و با زاویه طنز و کاریکاتور شهر را ببینند و این نگاه زیبا و هنرمندانه را با دید معنایی و با هدف رشد مردم به شهر بدهند.

گیل آبادی " نگارستان شهر"  را  فضایی برای ایجاد توسعه بسترهای  فرهنگی،هنری در حوزه ارتباطات و رسانه با مشارکت اساتید این حوزه ها معرفی کرد و افزود: برای هم فکری و رشد جامعه دور هم جمع شویم و برای  مردم به نسبت کاری که ما داریم وتغزل عاشقانه هایی که در کار شما وجود دارد؛ حس عاشقانه را به مردم برای رشد و قد کشیدن هدیه دهیم . این کار بزرگترین خدمت برای خوب شدن حال مردم است.

در ادامه نشست علیرضا خمسه بازیگر طنز گفت: در زندگی شهری جامعه سالم جامعه ای است که با نا امید بودن فاصله دارد و با طراوت و نشاط است.البته باید قبل از ورود طنز پردازان برنامه های اقتصادی ،شهری و ... به زندگی مردم ورود پیدا کند  تا مردم شاد شوند وگرنه تبدیل به مردمی می شویم که سخت می خندند .

او یاد آور شد که طنز بیش از 40 زیر مجموعه دارد که وجه اشتراک تمام آن ها خنده است منتها برخی خنده ها انسان را به فکر می برد .

دکتر امینی طنز پرداز نیز با بیان این که طنز هم ارجمندی و هم اقبال دارد و هم در معرض سوء تفاهم و برداشت بوده خاطر نشان کرد که طنز به ما یاد می دهد آدم های معمولی هستیم و به دیگران هم بگوییم که شما هم معمولی هستید.

احمد عربانی کاریکاتوریست هم معتقد است که هر چند کاریکاتور امروز تبدیل به تصویر سازی شده اما در عرصه شعرز و نوشتن جوان هایی آمده اند که قلم خوبی دارند و فضا ،زمان و طنز شیرین را به خوبی می شناسند.
 
شایان ذکر است؛ افتتاح نگارستان طنز شهر با حضور جمعی از طنز پردازان از جمله دکتر امینی ، احمد عربانی، علیرضا خمسه، همایون حسینیان، مسعود مرعشی، رضا ساکی نادرختایی، نویسندگان، شعرا، روزنامه نگاران و علاقمندان به هنر طنز برگزار شد.


خبرگزاری باشگاه خبرنگاران | آخرین اخبار ایران و جهان

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین