سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
رمان «مردی از تبار اژدها» نوشته آرمان آرین توسط نشر افق منتشر شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

«مردی از تبار اژدها» در بازار کتاب

رمان «مردی از تبار اژدها» نوشته آرمان آرین توسط نشر افق منتشر شد.

بخش کتاب و کتابخوانی تبیان
«مردی از تبار اژدها» در بازار کتاب

 

 رمان «مردی از تبار اژدها» نوشته آرمان آرین به تازگی توسط نشر افق منتشر و راهی بازار نشر شده است. این کتاب دومین جلد از سه گانه «پتش خوآرگر» است که به قلم آرین منتشر می شود.

«پَتَش خوآرگر» عنوان سه گانه دیگری از سه گانه های داستانی آرمان آرین است که مبنای وقایع آن، کتاب اوِستا و بُندَهش است. آرین، کارشناس ارشد رشته فیلمنامه نویسی از دانشگاه هنر تهران است. جوایز کتاب سال ایران، جایزه ادبی پایور و... از جمله جوایزی هستند که این نویسنده به خاطر تولید بیش از ۳۰ اثر داستانی از آن خود کرده است.

رمان «مردی از تبار اژدها» به عنوان کتاب صد و هفتاد و نهم مجموعه «رمان نوجوان» نشر افق به چاپ رسیده و نویسنده پیش از شروع داستان آن نوشته است: «این داستان را که برای نخستین بار در تاریخ، بازآفرینی داستان های اوستا و بندهش به کالبد رمان تقدیم می کنم به زادگاه پدری ام، دیار خیال انگیز سوادکوه، آلاشت و زیرآب که روزگاری پتش خوآرگر شان می خواندند.»

بخش های مختلف رمان «مردی از تبار اژدها» به ترتیب عبارت است از: شکافندگان، اژدهای دومین، خاموشی فراموشی، دیوها و آدم ها، به بند کشیدگان، پیتَوُنَ پَری دوست، ملکه نقابدار، پیشنهادی برای صلح، زیر سرو کهنسال، کورسویی برای نجات، فرّه جای فرّه، دیدار با سِتیهَنده، نُه گودال، تازندگان شرق، موش پری، تاریخ دشنه ها، پیغام رهایی، سرآغاز راه، شکار پای آن برکه، جاسوسکان ناپایدار، گلیم گوش، جدایی جاودانه، شهربُد پسرِ بُستان، هیولاکُش، اَپوش دیو، بربام بلند آن انبوه سحرانگیز، آن گنج های خفته، در جست و جوی دانایی، رادمرد، اژدهای نخستین، بازگشت خیانتکار، مازندران، آن بند زرین، گوشوروَن، بندر آموی، دیدار فاتحان، پری وشانه، شهری بر فراز دریاچه.

انتهای کتاب نیز بخشی با عنوان «درباره برخی نام ها و واژه ها» درج شده است.

در قسمتی از این رمان می خوانیم:

هیاهویی که در پس درخت های دورتر بود همچنان ادامه داشت و از نبردی هولناک در قلب جنگل خبر می داد که امیدهای آن سه تن برای رسیدن کمکی هر چه زودتر را ناامید می کرد! سرانجام موش پری های وحشی تصمیم خودشان را گرفتند و آهسته در اطراف آن صخره پراکنده شدند. پیدا بود که این بار می خواهند از چند جهت حمله ور شوند و نیروی مبارزان را ناگهان در میان خودشان در هم بکوبند و خفه کنند. فِریا دست به تیردانش برد و دید که سه تیر بیشتر برایش نمانده است! پس بی درنگ یکی را برداشت و به سوی نزدیک ترین موش پری انداخت که می کوشید از راه باریک پشت صخره ها به آن ها حمله ور شود. اما هیولا با هوشیاری، تیر را با لبه تیز روی بالش پس زد و به پیشروی خویش ادامه داد!

این کتاب با ۲۴۰ صفحه، شمارگان ۲ هزار نسخه و قیمت ۱۹۵ هزار ریال منتشر شده است.


منبع: مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین