سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
آمریکا با ادعای تهدید بودن ایران هسته ای ما را در موضوع ساخت سامانه دفاع موشکی واشنگتن برای مقابله با تهران فریب داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آمریکا چگونه روسیه را فریب داد؟!

 آمریکا با ادعای تهدید بودن ایران هسته  ای ما را در موضوع ساخت سامانه دفاع موشکی واشنگتن برای مقابله با تهران فریب داد.

بخش سیاست تبیان
پوتین

رئیس  جمهوری روسیه  گفت : آمریکا با ادعای تهدید بودن ایران هسته  ای ما را در موضوع ساخت سامانه دفاع موشکی واشنگتن برای مقابله با تهران فریب داد.
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه بعد از دو روز دیدار با مقام های ارشد اروپایی برگزار شد گفت که کشورش آماده همکاری با رئیس جمهور بعدی آمریکا برای بهبود روابط  دو جانبه است.
پوتین در سن  پترزبورگ میزبان رئیس کمیسیون اروپا ، نخست  وزیر ایتالیا و مدیران عامل بزرگترین شرکت  های دنیا بود.
وی گفت: «ما درباره رئیس جمهور جدید آمریکا بر اساس اقدامات قضاوت خواهیم کرد و نه بر اساس کلمات و به دنبال راه هایی برای عادی سازی روابط و پیشبرد همکاری ها در زمینه های اقتصادی و امنیت بین الملل خواهیم بود.»
رئیس جمهور روسیه ، علی رغم این اظهارات آشتی جویانه بار دیگر از سپر موشکی مستقر شده آمریکا در رومانی انتقاد کرد. وی با متهم کردن ناتو و آمریکا به نادیده گرفتن منافع مشروع روسیه گفت که این برنامه های موشکی، روسیه را تهدید می کنند. وی همچنین ادعاهای واشنگتن مبنی بر اینکه گسترش این سامانه برای مقابله با «تهدید ایران» - به زعم آمریکا-  است را رد کرد.

ما تقریباً می دانیم که آمریکایی ها چه سالی به موشکی جدید با برد بیش از 500 کیلومتر دست پیدا خواهند کرد، و از آن لحظه به بعد آنها شروع به تهدید پتانسیل هسته ای ما خواهند کرد.

به گزارش ایتارتاس وی گفت: هیچ تهدیدی (از جانب ایران) وجود ندارد ، اما با وجود این، این سامانه دفاع موشکی کماکان در حال ساخته شدن است. بنابراین، وقتی ما می گفتیم که آنها دارند ما را فریب می دهند و صحبت هایشان درباره تهدید هسته ای ادعایی ایران در حین ساخت سامانه دفاع موشکی از سر صداقت نیست، حرفمان صحیح بود. 
پوتین تأکید کرد: در واقع، آنها سعی کردند یک بار دیگر ما را فریب بدهند. ما تقریباً می دانیم که آمریکایی ها چه سالی به موشکی جدید با برد بیش از 500 کیلومتر دست پیدا خواهند کرد، و از آن لحظه به بعد آنها شروع به تهدید پتانسیل هسته ای ما خواهند کرد. ما می دانیم که در طول این سال ها چه اتفاقاتی رخ خواهد داد؛ آنها هم می دانند که ما این چیزها را می دانیم.
رئیس جمهور روسیه در بخش دیگری از اظهاراتش گفت از اینکه درگیری نظامی بین روسیه و آمریکا جهان را وارد «ورطه ای جدید» بکند ، نگران است.
وی گفت: مردم ، خطری احساس نمی کنند، اما این برای من هشدار است. آیا ما می توانیم ببینیم که داریم دنیا را وارد ورطه ای کاملاً جدید می کنیم؟ مسئله این است.منبع : خبرگزاری فارس

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین