سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
معرفی سه کتاب درباره حضرت خدیجه(س) که چندی پیش منتشر شدند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

 در وصف حضرت خدیجه(س)

معرفی سه کتاب درباره حضرت خدیجه(س) که چندی پیش منتشر شدند.

بخش کتاب و کتابخوانی تبیان

 

کتاب هایی خواندنی در وصف مقام و منزلت حضرت خدیجه (س)

 

کتاب «خصائص ام المومنین خدیجة کبری علیهاسلام»،  کتاب «حامیه الرسول» و کتاب «محبوبه المصطفی» توسط انتشارات طوبای محبت منتشر شد.

قلم و بیان از وصف شخصیت، عظمت و جلالت ش  أن اُمّ المومنین حضرت خدیجة کبری علیها السلام عاجز و ناتوان است و باید گفت غیر از اهل بیت عصمت وطهارت علیهم السلام کسی نمی تواند آن حضرت را آنگونه که بوده اند توصیف نماید.

کمتر بانویی در جامعه زنان همچون حضرت خدیجه علیهاسلام همسر بزرگوار رسول خدا صلی الله علیه و آله درخشیده است. بهره مندی از صفات عالی انسانی و رفتار برخاسته از بینش متعالی او چنان شخصیتی از وی ساخته که تا سال ها پس از رحلت جانسوزش، هرگاه پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله نام او را می شنید، اشک بر گونه های مبارکش جاری می گشت.

کتاب «خصائص ام المومنین خدیجة کبری علیهاسلام» در 684 صفحه شامل 160 ویژگی از خصوصیات همسر وفادار پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله و دارای یک پیشگفتار و 160 فصل است.مولف در فصل های این کتاب می کوشد بر آیات قرآن و روایات معتبر تکیه کند. و با بهره وری از آیات و روایات معتبر در منابع شیعه و سنی اشاره به ویژگی هایی از خصوصیات خدیجه کبری    علیهاالسلام    نموده و در حد توان، فضائل آن حضرت را بازگو نموده است. از ویژگیهای مهم این کتاب، پرداختن به برخی جعلیات تاریخی درباره خدیجه علیهاسلام و ذکر بی محتوایی و عدم سندیت تاریخی برخی انتساب ها و برشمردن صفات عالی آن حضرت است.

کتاب «خصائص ام المومنین خدیجة کبری علیهاسلام»، کتاب «حامیه الرسول» و کتاب «محبوبه المصطفی» توسط انتشارات طوبای محبت به مناسبت وفات حضرت خدیجه (س) منتشر شد.

در کتاب «خصائص ام المومنین خدیجه الکبری»، به بررسی شخصیت آن بانوی با فضیلت پرداخته شده است که ویژگی های وی همانند ایمان و اعتقاد راسخ، نجابت و پاکدامنی، حق جویی و حق پذیری، ایثار و فداکاری، حسن رفتار با همسر، راستی و درستی، و مقاومت و صبوری از او شخصیت ممتازی ساخته است که وی را به عنوان یکی از بهترین الگوهای کمال و جمال انسانی برای همه ی مسلمانان به ویژه بانوان حق طلب مطرح می سازد، ویژگی های والایی که سبب شرافت مقام و کسب امتیازات منحصر به فردی برای آن بانو گردید، همچون: (اصطفا و برگزیدی از سوی خدا)، (برخورداری از سلام خداوند و جبرئیل علیه السلام)، (مباهات خداوند بر فرشتگان کریمش به وجود او)، ( افتخار مادری بر نسل پاک پیامبر صلی الله علیه و آله)، (محسوب شدن از جمله اصحاب اعراف)، (قرار گرفتن در زمره مقربین بهشتی) و ....

همچنین کتاب «حامیة الرسول» شامل 53 ویژگی پیرامون فضائل و مناقب حضرت خدیجه علیها سلام می باشد.

این کتاب در 305 صفحه، ضمن اشاره به 53 ویژگی بر حسب سن شریف و مبارک حضرت خدیجة کبری علیها السلام،  به ذکر فضائل و شخصیت آن حضرت پرداخته است.

کتاب محبوبة المصطفی صلی الله علیه و آله، در 96 صفحه، در واقع سیری کوتاه در زندگانی ام المومنین حضرت خدیجه کبری علیهاسلام نموده است.

مولف این سه کتاب، استاد حسین تهرانی می باشد که سعی نموده سه کتاب در سه سطح برای عموم جامعه تالیف نماید و انتشارات طوبای محبت در قم موفق به انتشار آن در سال 1395 گردیده است که امید آن می رود در ایام وفات آن بانوی مکرمه یعنی در دهم ماه رمضان،  این کتب مورد استفاده علاقمندان معارف دینی و اسلامی قرار گیرد.

 

منبع: فارس

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین