سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
انتقال نفت از تهران به انزلی به کلاف سردرگمی شبیه شده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کلاف سردرگرم انتقال نفت از تهران به گیلان 

انتقال نفت از تهران به انزلی به کلاف سردرگمی شبیه شده است. در حالی که تیم شمالی با پیروزی در مزایده 22 میلیاردی، امتیاز نفت تهران را خرید با مخالفت فدراسیون فوتبال و اظهارنظرهای مهدی تاج وضعیت این انتقال با ابهام جدی روبه رو شده است. 

فرآوری: فاتح حسینی- بخش ورزشی تبیان

نفت

احمد دنیا مالی و مسعود رضاییان مالک و مدیرعامل باشگاه ملوان روز چهارشنبه بعد از چند روز سکوت پاسخ صحبتهای مسوولان فدراسیون فوتبال را دادند. احمد دنیا مالی عضو شورای شهر تهران و مالک باشگاه ملوان در واکنش به این ادعا که گفته می شود شما به عنوان عضو شورای شهر تهران نقش اساسی در انتقال نفت از تهران به انزلی را ایفا کرده است، گفت:واقعا این درست نیست که بدون اطلاع آدم صحبت کند و من دوست ندارم در این مورد صحبتی داشته باشم البته می توانم صحبت کنم اما ترجیح می دهم که چیزی نگویم. 

 وی ادامه داد: به نظر من فوتبال و شورای شهر دو مقوله کاملا متفاوت هستند. من به عنوان رییس هیات مدیره باشگاه ملوان تلاش کردم تا بتوانم خدمت رسانی مناسبی برای مردمان شمال کشور داشته باشم. قصد من فقط این است که لیگ برتر با شور و هیجان بیشتری دنبال شود و واقعا حیف است که از شهرهایی مانند شیراز و شمال نماینده ای در لیگ برتر فوتبال نداشنه باشیم.

دنیا مالی در خصوص اینکه شما نماینده مردم تهران در شورای این شهر هستید و فکر نمی کنید که دید مردم نسبت به شما با این کار به شما عوض  شود گفت: من همانطور که در بالا هم توضیح دادم واقعا این دو موضوع مختلف است.   شما ببینید من در بیشتر جلسات سعی می کنم مسایلی را مطرح کنم که دغدغه مردم شهر تهران باشد. این وظیفه من است که به عنوان نماینده مردم شهر تهران در شورای شهر از حقوق آنها بخواهم دفاع کنم. اما مساله ملوان واقعا با این موضوع متفاوت است و من بنا به وظیفه ای که دارم باید برای تیم ملوان کار کنم. من فکر نمی کنم که این کار من باعث شود تا مردم شهر تهران بخواهند از من ناراحت شوند.

همچنین مسعود رضاییان درباره بحث ها و اظهار نظرهای مختلفی که پس از پیروزی ملوان در مزایده باشگاه نفت تهران صورت گرفته است، اظهار کرد: این روزها گفت و گو ها و مصاحبه های زیادی صورت می گیرد، اما ما تصمیم به سکوت گرفته بودیم.   در شرایطی که همهمه و هجمه وجود دارد و همه فریاد می زنند، ما آرام نشسته ایم تا در فرصت مناسب حرفمان را بزنیم.

وی افزود: اگر هم می خواهید بگویید که طرفداران تیم نفت ناراحت می شوند که این بحثش جدا است چرا که واقعا تیم نفت طرفداری ندارد که بخواهد ناراحت شوند!دنیا مالی ادامه داد:ببینید دولت نمی خواهد برای این تیم از این فصل خرج کند و از طرف دیگر ما باید از کی برویم به سمت خصوصی سازی تیم ها؟ زمانیکه دولت نمی خواهد برای یک تیم خرج کند و از طرف دیگر یک تیم مانند ملوان خواهان این است که امتیاز این تیم را بخرد کجای این کار اشکال دارد.  عضو شورای شهر تهران در پایان به شوراآنلاین گفت: از طرفی دیگر ما به دنبال این هستیم تا تیم ها را خصوصی کنیم و کمتر تیم دولتی در این فوتبال وجود داشته باشد که فکر می کنم این هم ایرادی نداشته باشد.در مجموع باید بگویم که من با تمام قدرت به عنوان نماینده مردم شهر تهران در شورا هستم و شک نکنید تا جایی که توان داشته باشم برای رسیدن حق به مردم تهران کارم را انجام می دهم و از آن طرف هم به عنوان رییس هیات مدیره باشگاه ملوان سعی می کنم تا دل هواداران این تیم را شاد کنم. 

  همچنین مسعود رضاییان درباره بحث ها و اظهار نظرهای مختلفی که پس از پیروزی ملوان در مزایده باشگاه نفت تهران صورت گرفته است، اظهار کرد: این روزها گفت و گو ها و مصاحبه های زیادی صورت می گیرد، اما ما تصمیم به سکوت گرفته بودیم.   در شرایطی که همهمه و هجمه وجود دارد و همه فریاد می زنند، ما آرام نشسته ایم تا در فرصت مناسب حرفمان را بزنیم.  باشگاه نفت مسابقه ای را برای فروش امتیازش تدارک دید و ما در آن پیروز شدیم. البته نگرانی عده ای برای ما قابل قبول است، این که بازیکنان و کادرفنی نفت نگران می شوند را درک میکنم.   طبیعی است که آنها برای ورود به محیط جدید احساس بی اطمینانی کنند.

مدیر عامل باشگاه ملوان ادامه داد: عده ای هم طرفدار نفت هستند و به سازندگی و قدمت این تیم اشاره می کنند که انتقاد آنها هم برای ما قابل قبول است، اما ما باعث و بانی این شرایط نیستیم. اگر ما برنده نمی شدیم مجموعه دیگری امتیاز نفت را تصاحب می کرد. دائما هم مثال های منفی می زنند که این شرایط را منصفانه نمی دانم.    ما در درجه اول در مزایده شرکت کردیم و به عنوان خریدار پیروز شدیم و به جز ما هم خریدار دیگری وجود نداشت. نباید شرایط امروز نفت تهران را بر گردن ما بیندازند. این تصمیمی بود که وزارتخانه گرفته است و ما صلاحیت صحبت در این باره را نداریم.  

 او با اشاره به این که گفته میشود ملوان در سازمان لیگ بدهی 12 میلیارد تومانی دارد، افزود: عده ای  هم این موضوع را مطرح کردند، اما بدهی ملوان 12 میلیارد ریال است. عده ای هم انتقال تیم ها را به شهر دیگر غیر قانونی می دانند. اگر انتقال تیم ها غیر قانونی است چرا به سایپا اجازه دادند به کرج برود و دوباره از کرج به تهران باز گردد. بالاخره استان البرز هم دارای مجموعه مجزایی است. 

 متاسفانه در این روزها از استدال های غلطی استفاده می شود که ما را به یاد دوران قدیم و دربار قاجار می اندازد و فقط موجب خنده ما میشود. رضاییان با بیان این که شرایط انتقال امتیاز پاس به همدان با شرایط انتقال نفت تهران به ملوان مشابه نیست،گفت: پاس منحل شد چرا که بستر فعالیتش در همدان فراهم نبود.  شرایط پاس مثل این بود که ما درخت نخلی را از آبادان برداریم و به ازبکستان ببریم. چرا مثال های مثبت را مطرح نمی کنند؟  

در گذشته نیز زمانی که مدیر عامل فولاد خوزستان بودم امتیاز سپاهان نوین را که نمی توانست در لیگ برتر شرکت کند، خریدیم.  اگر ما آن کار را انجام نمی دادیم با آن شرایط آن روزهای فولاد، امکان داشت فولاد مانند برق شیراز و شاهین بوشهر از بین برود. با آن کار الان فولاد قهرمان کشور شده، امکانات مناسب دارد و  از نظر پرورش استعدادهای فوتبال در کشور پیشتاز است. چرا استقلال خوزستان را مثال نمی زنیم؟ آنها هم امتیاز یک تیم تهرانی را خریدند و پس از شرکت در لیگ دسته یک توانستند به قهرمانی برسند.


منابع: شورا آنلاین - ایسنا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین