سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ترویج سبک زندگی اسلامی راهکار کاهش آسیب های اجتماعی است
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ترویج سبک زندگی اسلامی راهکار کاهش آسیب های اجتماعی است

 
راهکار کاهش آسیب های اجتماعی

حجت الاسلام و المسلمین سید علی اصغر حسینی روز چهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با تبیان به نقل از خبرنگار ایرنا افزود: دین مبین اسلام جامع و کامل است و برای تمامی امور و مراحل زندگی انسان سبک و برنامه دارد.
وی رهنمودهای مقام معظم رهبری در باره نقش تعالیم دینی در تربیت اسلامی،پرورش انسان سالم ، سبک زندگی اسلامی و جامعه سالم را یادآور شد و تصریح کرد: این سبک زندگی موجب پرورش و ورود افراد صالح به جامعه و عرصه خدمتگزاری و نیز بستر ساز سلامت روحی و روانی جامعه سالم خواهد شد.
امام جمعه یاسوج با اشاره به اینکه اسلام دین دنیا و آخرت است و به هر دو موضوع توجه ویژه دارد، بیان کرد: خانواده اسلامی آن است که تمامی برنامه ها و روش زندگی در آن بر اساس احکام الهی و اسلامی باشد.
حسینی اظهار کرد: جامعه از خانواده ها تشکیل می شود و می توان گفت که خانواده جامعه ای کوچک و جامعه نیز خانواده ای بزرگ است و هرگاه خانواده ها سالم باشند این امر در تامین سلامت جامعه نیز نقش اساسی دارد و بهترین کانون برای تربیت و پرورش انسان خانواده است.
وی عنوان کرد: رعایت برنامه های اسلامی، احکام الهی و امور دینی در خانواده ها موجب تشکیل جامعه سالم و کاهش آسیب های اجتماعی خواهد شد زیرا اجتماع سالم از خانواده های سالم تشکیل می شود.
*وحدت خنثی کننده توطئه هاست
امام جمعه یاسوج گفت: وحدت، همبستگی، انسجام و همدلی مثال زدنی ملت ایران خنثی کننده تمامی توطئه های شوم دشمنان از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون بوده و در آینده نیز اینگونه خواهد بود.
حجت الاسلام والمسلمین حسینی بیان کرد: رهنمودهای مقام معظم رهبری به عنوان ناخدای کشتی انقلاب در مورد تمامی امور و زمینه ها از جمله وحدت برگرفته از آیات و روایات است.
وی گفت: قرآن مجید به عنوان قانون اساسی مسلمانان مساله وحدت، همدلی و هماهنگی هر چه بیشتر ملت های اسلامی با یکدیگر را بارها بیان کرده و به آن فرمان داده است.
حسینی اظهار کرد: اسلحه ای برنده تر و کارسازتر از وحدت نیست و پیروزی انقلاب اسلامی ایران نیز به اموری شامل اسلحه، شرق، غرب، دخالت ارتش و یا انجام کودتا متکی نبود.
حسینی ابراز داشت: انقلاب اسلامی به عنوان معجزه قرن و لطف الهی در سایه وحدت ملت ایران، رهبری امام خمینی (ره) و تبعیت مردم از ولی فقیه پیروز شد.
امام جمعه یاسوج افزود: دشمنان همواره درصدد انحراف، تضعیف و یا نابودی نظام و انقلاب بوده و هستند و به همین دلیل نیز جنگ هشت ساله را به کشور و ملت ایران تحمیل کردند.
حسینی گفت: قشرهای مختلف ملت ایران با حضور گسترده و به موقع در دوران هشت سال دفاع مقدس و با وحدت و هماهنگی کامل خود در برابر دشمنان شرقی و غربی ایستادند و به همین دلیل دشمنان در این زمینه نیز شکست خورده و موفق نشدند.
وی بیان کرد: هر چند که دوران هشت سال دفاع مقدس مشکلات و دشواری های متعددی برای کشور و ملت ایران داشت و افراد زیادی در آن شهید، جانباز و یا اسیر شدند اما مقاومت و رشادت مثال زدنی مردم و به ویژه نسل جوان موجب حفظ نظام و انقلاب شد.
حسینی اظهار کرد: تنها راه برخورداری از عزت، استقلال و پیروزی بر دشمنان داشتن وحدت، همبستگی، همدلی و هماهنگی است و جز این نیز راه دیگری وجود ندارد.
وی عنوان کرد: ملت ایران اسلحه برنده ای به نام وحدت دارند که در هیچ کارخانه ای ساخته نشده و نمی شود و باید بیش از پیش قدردان آن بود.
حسینی ابراز داشت: وحدت از هر موشک، بمب، هواپیما و یا تجهیزات نظامی و دفاعی دیگری قوی تر است و تاکنون نیز به لطف الهی ملت ایران از انسجام و همدلی مثال زدنی خود نتایج مهمی کسب کرده و به موفقیت های ارزنده ای در زمینه های مختلف دست یافته اند.
امام جمعه یاسوج افزود: بیانات رهبر معظم انقلاب در مورد وحدت و دیگر امور و مسائل را باید عمل و اطاعت کرد و از رهنمودهای راهگشای معظم له تبعیت شود زیرا ولی فقیه بوده و جانشین امام زمان (عج) است.

*عربستان در برگزاری امنیت حج ناتوان است
امام جمعه یاسوج افزود: دولتمردان عربستان سعودی به عنوان مسئولان برگزاری مراسم حج ابراهیمی باید بستر و شرایط لازم را برای تامین آسایش، آرامش و امنیت حاجیان و انجام هر چه بهتر این عبادت مهم به عنوان کنگره عظیم مسلمانان فراهم کنند،اما همواره دراین زمینه ناتوان بوده اند.
حجت الاسلام والمسلمین حسینی ابراز داشت: حج ابراهیمی مساله ای مهم است و از دستورات و احکام الهی به شمار می رود و هر فرد مسلمان دارای شرایط لازم نیز باید به این وظیفه عمل کند.
وی ابراز داشت: حج ابراهیمی مساله ای مهم است و از دستورات و احکام الهی به شمار می رود و هر فرد مسلمان دارای شرایط لازم نیز باید به این وظیفه عمل کند.
حسینی با اشاره به اینکه دولتمردان عربستان سعودی خود را خادم حرمین شریفین می دانند، گفت: هر سال یک اتفاق در مراسم حج ابراهیمی برای حاجیان رخ می دهد که گاهی اوقات همچون حادثه سال قبل در سرزمین منا شدید است و برخی وقت ها نیز شدت کمتری دارد.
وی بیان کرد: دولت عربستان سعودی یا توانایی اداره مراسم حج ابراهیمی را ندارند و یا اینکه نمی خواهند وظیفه تامین امنیت حاجیان را انجام دهند.
حجت الاسلام والمسلمین حسینی اظهار کرد: باید حاجیان ایرانی و دیگر کشورهای مسلمان دارای امنیت لازم باشند و تضمین کافی نیز در این زمینه از سوی دولتمردان عربستان سعودی داده شود.
وی عنوان کرد: چنانچه دولتمردان عربستان سعودی حاضر به تامین امنیت حاجیان نبوده و به تعهدات خود عمل نکنند سد راه انجام این مراسم مهم هستند و در این صورت نیز حج ابراهیمی مختل می شود.

*ولایت فقیه ولایت ائمه اطهار است
امام جمعه یاسوج ابراز داشت: ولایت فقیه ولایت ائمه اطهار (علیهم السلام) است و همان مسئولیتی که امام معصوم برای رهبری جامعه اسلامی دارد را ولی فقیه به عنوان نایب امام زمان (عج) نیز در زمان غیبت بر عهده خواهد داشت.
حجت الاسلام والمسلمین حسینی افزود: جامعه اسلامی هرگز نباید بدون ولی و سرپرست باشد و مردم نیز نباید در دوران غیبت امام عصر (عج) بدون راهنما و رهبر باشند.
وی گفت: ولی فقیه در دوران غیبت امام زمان (عج) در راس جامعه اسلامی است و مردم باید برای امور دینی خود به او مراجعه کرده و مطیع اوامر وی باشند.
حجت الاسلام والمسلمین حسینی با اشاره به اینکه در زمینه مساله مهم ولایت فقیه موارد قومی، فامیلی، طایفه ای و یا قبیله ای مفهومی ندارد، بیان کرد: مقام معظم رهبری ولی فقیه کنونی جامعه اسلامی بوده و باید همه مطیع اوامر وی باشند تا آسیبی به نظام، انقلاب و کشور وارد نشود.
*قانونگرایی راهگشای امور است
امام جمعه با بیان این که قانونگرایی در جامعه راهگشای امور است، اظهار کرد: قانون مجموعه برنامه هایی است که نظم را در جامعه برقرار می کند و چنانچه قانون نباشد جامعه دچار هرج و مرج می شود.
وی عنوان کرد: وجود قانون لازم است و عمل کردن نیز بهتر از وجود آن خواهد بود زیرا قانون هر چه قدر که خوب باشد چنانچه مورد عمل قرار نگیرد اثری ندارد.
حسینی ابراز داشت: قانون زمانی در جامعه اثرگذار است و می تواند آن را به طور مطلوب اداره کند که مورد عمل قرار گیرد و در صورت اجرای قانون آثار مفید آن مشخص می شود.
امام جمعه یاسوج افزود: عمل کردن به قانون برای تامین امنیت و سلامت جامعه ضروری خواهد بود و هر فردی باید آن را رعایت کند و قانون شکنی و هنجارشکنی نکند زیرا این امور خلاف عقل بوده و بی قانونی آسیب رساننده است.
حجت الاسلام والمسلمین حسینی گفت: چنانچه جامعه ای بخواهد عزت، آسایش، آرامش و امنیت لازم را داشته باشد باید همه ابعاد قانون را رعایت کنند و امنیت نیز همچون خون در بدن مهم و حیاتی بوده زیرا در صورت نبود آن دیگر داشته ها نیز بی ارزش می شوند و امنیت ملی نیز در کنار امنیت فردی همچون سلامتی لازم است.

* تفرقه مخرب و زیان بار است
حجت الاسلام والمسلمین حسینی بیان کرد: تفرقه برای جامعه مخرب و زیان آور است و دشمنان نیز تلاش می کنند که با ایجاد اختلاف بین مسلمانان جهان آنها را از یکدیگر دور کرده و وحدت آنان را کاهش دهند تا کشورهای اسلامی آسایش خود را از دست دهند.
حسینی اظهار کرد: استعمارگران از جمله آمریکا و متحدانش با ابزارها و روش های مختلف در حال لطمه زدن، خدشه دار کردن و یا تضعیف دین مبین اسلام هستند زیرا اسلام مانع رسیدن آنها به اهداف شوم خود در منطقه خاورمیانه می شود.
وی عنوان کرد: دشمنان می خواهند مسلمانان را مقابل یکدیگر قرار دهند و اکنون نیز در برخی کشورهای اسلامی از قبیل افغانستان، پاکستان، سوریه، یمن، لبنان و عراق اینگونه است.
حسینی ابراز داشت: باید مسلمانان در برابر دشمنان ایستادگی و مقاومت کنند تا تفرقه و اختلاف در کشورهای اسلامی ایجاد نشده، امنیت به خطر نیفتد و آسایش لازم تامین و برقرار شود.
امام جمعه یاسوج افزود: نباید هیچگونه اختلاف و تفرقه ای بین مسلمانان باشد زیرا آثار زیانباری داشته و امنیت و آسایش را دچار اختلال می کند.
حسینی گفت: هر جامعه ای که تعاون، همدلی، همفکری و هماهنگی در آن نباشد بیمار و عقب مانده است و توسعه و پیشرفت نمی کند.
وی بیان کرد: برای آنکه کشور، نظام و انقلاب آسیب نبیند مهمترین راه آن عمل کردن به فرمایشات و بیانات رهبر معظم انقلاب در تمامی امور و زمینه هاست.

*پرهیز از یاس و نامیدی
حسینی با اشاره به لزوم پرهیز از یاس و ناامیدی در جامعه اظهار کرد: الطاف الهی شامل حال جامعه ای می شود و به مردمی تعلق می گیرد که مایوس نباشند.
وی عنوان کرد: جامعه پویا، بانشاط، پرتلاش و دارای روحیه تعاون و همکاری پیشرفت کرده و آسیب نمی بیند.
حسینی ابراز داشت: عمل کردن مردم و مسئولان اجرایی کشور به وظایف و رسالت های خود موجب افزایش رضایت و اعتماد عمومی می شود.
7535/6162


www.irna.ir

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین