سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
در سفر اخیر رئیس جمهور کره جنوبی به ایران الحاقیه تفاهم نامه ساخت راه آهن اصفهان-اهواز به طول ۵۴۰ کیلومتر به عنوان بزرگ ترین قرارداد در این سفر، به امضا رسید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ساخت خط آهن اصفهان-اهواز توسط کره‌ای‌ها

در  سفر اخیر رئیس جمهور کره جنوبی به ایران الحاقیه تفاهم نامه ساخت راه‌آهن اصفهان-اهواز به طول ۵۴۰ کیلومتر به عنوان بزرگ‌ترین قرارداد در این سفر، به امضا رسید. پس از گذشت کمتر از یک ماه از امضای این الحاقیه هیئتی به ریاست مدیرعامل شرکت کره‌ای در شرکت ساخت حاضر و گزارشی در رابطه با روند اجرایی این تفاهم نامه ارائه داد.

بخش اقتصاد تبیان

ریل


 
در این جلسه مقرر شد تا این شرکت در مدت ۱۰ روز آینده نتایج بررسی‌ها شامل طراحی مفهومی را به صورت مکتوب به شرکت ساخت و توسعه ارائه کند. در همین راستا صبح امروز هیاتی از این شرکت کره‌ای همراه با مدیرکل پیمان و رسیدگی امور فنی شرکت ساخت و توسعه با سفر به استان‌های اصفهان و چهارمحال و بختیاری از محل اجرای پروژه بازدید کردند.
 
برآورد اولیه ساخت این خط آهن ۵.۴ میلیارد یورو است که در الحاقیه آن مقرر شده تا طرف کره‌ای ظرف مدت ۴ ماه از روز امضای قرارداد، طراحی مفهومی، مطالعات امکان سنجی و پیشنهاد مدل تأمین مالی پروژه را ارائه کند.
 
کاهش حدود ۵۰۰ کیلومتری فاصله ریلی بین دو استان خوزستان و اصفهان، افزایش قابل ملاحظه ظرفیت حمل بار و مسافر بین این دو استان و مناطق مرکزی کشور، کاهش تنگنای ظرفیتی محور جنوب و افزایش بهره‌وری کل شبکه ریلی کشور، تحت پوشش قرار دادن استان چهار محال و بختیاری (شهرستان‌های شهرکرد، بروجرد، لردگان در خط اصلی یا فرعی)، افزایش ایمنی ترابری در منطقه، جوابگویی به تقاضای روزافزون حمل و نقل صنایع مادر به ویژه فولاد خوزستان و فولاد مبارکه و ذوب آهن اصفهان، صرفه‌جویی قابل ملاحظه در مصرف سوخت از جمله اهداف مطالعاتی احداث این محور است.


این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین