سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ماه مبارک رمضان در میان ترکمن ها از جایگاه والایی برخوردار است .برای پی بردن به جایگاه والای این ماه در بین ترکمن ها ، به ترجمه بیتی از شاعر بزرگ و بنیان گذار ادبیات ترکمن یعنی «مختومقلی فراغی» اشاره می کنیم. این سخنور بزرگ ترکمن در یکی از شعرهای خود در ب
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رمضانی شیرین با طعم لذیذ غذای ترکمنی

ماه مبارک رمضان در میان ترکمن ها از جایگاه والایی برخوردار است .برای پی بردن به جایگاه والای این ماه در بین ترکمن ها ، به ترجمه بیتی از شاعر بزرگ و بنیان گذار ادبیات ترکمن یعنی «مختومقلی فراغی» اشاره می کنیم. این سخنور بزرگ ترکمن در یکی از شعرهای خود در باره ی جایگاه والای این ماه مبارک چنین نوشته است:

به کوشش علیرضا عابدینی - بخش گردشگری تبیان
ماه رمضان ، اقوام ترکمن

از بین چهار فصل سال و دوازده ماه
رمضان می آید و آن بهترین ماه است
ترکمن ها ماه رمضان را «اورازا» می نامند و به مناسبت این ماه آداب و رسوم گسترده و ویژه ای را به جای می آورند. در این مقاله به خوراکی های ویژه ترکمن ها در این ماه می پردازیم.

«بوروک»

می خواهیم شما را با غذای لذیذ و سنتی قوم ترکمن آشنا کنیم که این غذا در اعیاد و جشن ها و خصوصا در ماه مبارک رمضان توسط کدبانوی خانه برای افطاری تهیه می شود.
بوروک  نوعی نان است که از نظر پخت شباهت زیادی به پیراشکی دارد و معمولا بیشتر در ماه رمضان پخته می شود و به ترتیب زیر تهیه می شود.
1- ابتدا گوشت بی استخوان را چرخ می کنند.
2- چند عدد سیب زمینی آب پز را کوبیده، با مقداری پیاز به گوشت اضافه می کنند و نمک به اندازه ی کافی اضافه می کنند.

مادران ترکمن برای این ماه مبارک غذاهای مخصوصشان مانند : «قاره شوربه» ، «اوناش» (نوعی آش) ، «بورک» (قطاب ) ، «یر بورک» (قطاب زمینی ) و «قولاق» ، که بسیار خوشمزه و زبانزد کوچک و بزرگ نیز میباشد،تهیه میکنند.غذاهایی که برخی از بچه ها را 11 ماه به انتظار خود نگه می دارد و برخی از بزرگترها نیز مزه ی خوشمزه ی آنها یکی از بهترین خاطرات ماه مبارک رمضان است که برای کودکان تعریف می کنند

3- مخلوط گوشت و سیب زمینی و پیاز را در لای خمیری از آرد که به اندازه ی یک دایره به قطر تقریبی 15 سانتی متر که قطعه قطعه بریده اند، می پیچند و به شکل یه نیم دایره در می آید و اطراف خمیر را با دست ورز می دهند تا خمیر به هم بچسبد و مخلوط بیرون نریزد.
4- این خمیر با مخلوط داخل آن، پس از سرخ شدن در روغن داغ آماده میل کردن می شود.
ترکمن ها بوروک را به تنهایی به عنوان یک وعده غذایی صرف می کنند.
این غذا به دلیل دارا بودن گوشت، آرد گندم و روغن ، از کالری بالایی برخوردار است و به همین دلیل مصرف آن برای کودکان و نوجوانان که در سن رشد هستند توصیه می شود.

مادران ترکمن برای این ماه مبارک غذاهای مخصوصشان مانند : «قاره شوربه» ، «اوناش» (نوعی آش) ، «بورک» (قطاب ) ، «یر بورک» (قطاب زمینی ) و «قولاق» ، که بسیار خوشمزه و زبانزد کوچک و بزرگ نیز میباشد،تهیه میکنند.غذاهایی که برخی از بچه ها را 11 ماه به انتظار خود نگه می دارد و برخی از بزرگترها نیز مزه ی خوشمزه ی آنها یکی از بهترین خاطرات ماه مبارک رمضان است که برای کودکان تعریف می کنند

«کوکن» (نوعی نان روغنی بعنوان نذری): درسه روز آخرماه رمضان زنان ترکمن نانهای روغنی (با نامهای «فتیر» و «چاباتی» ) را بعنوان «کوکن» بین همسایگان پخش میکنند.

ماه رمضان ، اقوام ترکمن

افطاری دادن :

 در ماه مبارک رمضان در بین ترکمن ها رسم براین است که کسانی که به مسجد میروند ، افطاری هایشان مانند آش (اوناش)، قطاب (بورک) و... را نیز به مسجد برده ودربین نمازگزاران توزیع می کنند ویا همسایگان وفامیل ها را دعوت کرده وافطاری میدهند.

«تَرَک» و «فِرِنی» نیز از غذاهای خاص مردم دشت گرگان در ماه رمضان است. در مراسم افطار خانوادگی مردم ترکمن دشت گرگان معمولا انواع غذاهای رایج مانند مسقطی، کتلت، آبگوشت، فرنی، خرما، سبزی، حلوا، آش، سوپ، نان روغنی و شیرینی هایی مثل گوش فیل و نان پنجه ای، نان کنجدی و قطاب و زولبیا بامیه بر سر سفره وجود دارد که به سلیقه خانواده استفاده می شود.

شب قدر:

ترکمن ها در شب بیست و هفتم آیین شب قدر را برگزار می کنند و در آن شب به عبادت و راز و نیازبا خدا و ادای نماز نافله مشغول می شوند.برای گرامیداشت این شب، زنان ترکمن شیرینی و خوراکی های خانگی نظیر«پشمه» ،«بورک نان برنجی» و «فرنی» می پزند و انجام دید و بازدید همسایه ها و خویشاوندان از دیگر آیین های این شب است.


منابع: مارقوش ترکمن صحرا، پایگاه خبری اترک، مهر نیوز، سلام گنبد

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین