تبیان، دستیار زندگی
رفت "زیاد شعبو" فوتبالیست تیم ملی و باشگاه "الجیش" سوریه، با یك قرارداد 40 هزار دلاری به تیم "پیروزی" تهران پیوست. به گزارش خبرنگار ایرنا، شعبو كه نخستین فوتبالیست سوری شاغل در باشگاه های ایران خواهد بود، سه شنبه شب را...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پرسپولیس مهاجم سوری گرفت


"زیاد شعبو" فوتبالیست تیم ملی و باشگاه "الجیش" سوریه، با یك قرارداد 40 هزار دلاری به تیم "پیروزی" تهران پیوست.

به گزارش خبرنگار ایرنا، شعبو كه نخستین فوتبالیست سوری شاغل در باشگاه های ایران خواهد بود، سه شنبه شب راهی تهران شد.

پس از آن كه "فجر ابراهیم" مربی تیم ملی سوریه این بازیكن را به مدیران باشگاه پیروزی معرفی كرد، هیاتی از این بازشگاه برای انتقال شعبو به دمشق آمد.

این مهاجم 26 ساله، فوتبال را با تیم "حطین" سوریه آغاز و در سال 2000 میلادی با به ثمر رساندن گل تیمش برابر "الجیش" در جام باشگاه‌های سوریه، جام را نصیب حطین كرد.

بعد از آن، باشگاه الجیش، با عقد قراردادی شعبو را به جمع بازیكنان خود اضافه كرد.

وی در مسابقات لیگ سال 2003 لقب "آقای گل" و در سال 2004 میلادی عنوان بهترین فوتبالیست سوریه را از آن خود كرد.

این بازیكن كه به همراه تیم ملی سوریه در مسابقات مقدماتی قهرمانی آسیا در سال 2006 میلادی شركت كرده بود، تنها گل سوریه را در دیدار با تیم ملی ایران به ثمر رساند.

شعبو پیش از ترك دمشق در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، تصریح كرد: "بسیار خوشحالم از این كه به عنوان اولین فوتبالیست كشورم در باشگاه‌های ایرانی بازی می‌كنم. این فرصت خوبی برای كسب تجربه‌ی بیشتر با تیمی قدرتمند چون پیروزی است".

بنابر این گزارش، مسوولان تیم پیروزی در حال حاضر سرگرم مذاكره برای جذب "عمر حمیدی" بازیكن خط دفاع باشگاه "الاتحاد" سوریه هستند.

انصاری فرد: با تمام قدرت پا به نیم فصل دوم می‌گذاریم