سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مطالعات نشان می دهد مردم از فیس بوک و اینستاگرام خسته شده و به اپلیکیشن های خصوصی تر روی آورده اند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مهاجرت از شبکه های اجتماعی به پیام رسان ها

مطالعات نشان  می دهد مردم از فیس بوک و اینستاگرام خسته شده و به اپلیکیشن های خصوصی تر روی آورده اند.

فرآوری: محسن بابایی- بخش ارتباطات تبیان

شبکه اجتماعی

طبق تحقیقات انجام شده در وب سایت تلگراف، کاربران خجالتی اینترنت در حال ترک فیس بوک و اینستاگرام برای اپلیکیشن های خصوصی تری مانند واتس آپ و تلگرام هستند. 

 این تحقیق که زمان صرف شده بر روی چهار شبکه اجتماعی شامل فیس بوک، اینستاگرام، توییتر و اسنپ چت را تحلیل کرده است، آشکار می کند که اینستاگرام با کاهش ٢٣.٧درصدی سال به سال، بیشترین کاهش مصرف جهانی را داشته است. 

 پس از اینستاگرام، توییتر با کاهش ٢٣.٤درصدی، اسنپ چت با کاهش ١٥.٧درصدی و فیس بوک با کاهش ٨ درصدی وجود دارند. 

توییتر در میان اپلیکیشن ها کم شهرت ترین است، در حالی که فیس بوک با متوسط مصرف ٣٤ دقیقه در روز، بیشترین میزان مصرف را داشته و با اپلیکیشن زیرمجموعه خود یعنی اینستاگرام که در روز ١٧ دقیقه مصرف روزانه دارد، در حال رقابت نزدیکی است. 

 در انگلستان، اینستاگرام شاهد بیشترین کاهش مصرف سالانه بود، در حالی که اسنپ چت به طرز غیرمعمولی محبوب شد. بریتانیایی ها با صرف متوسط ١٥ دقیقه روزانه در این برنامه پیام رسان، سومین رتبه استفاده از آن را کسب کردند. 

 محققان در شرکت تحلیل SimilarWeb، فعالیت صدها هزار گوشی اندرویدی را از ژانویه تا مارس ٢٠١٦ پیگیری کرده و آن را با زمان مشابه در سال ٢٠١٥ مقایسه کردند. در این تحقیق کاربرانی از ٩ کشور انگلستان، فرانسه، آلمان، اسپانیا، استرالیا، هند و برزیل مورد بررسی قرار گرفته اند.  طبق اعتقاد مولف این تحقیق، علت این کاهش استفاده از شبکه های اجتماعی می تواند دو مورد باشد.

پس از اینستاگرام، توییتر با کاهش 23.4درصدی، اسنپ چت با کاهش 15.7درصدی و فیس بوک با کاهش 8 درصدی وجود دارند

اول اینکه اپلیکیشن های دیگری مانند پیام رسان رمزگذاری شده تلگرام وجود دارد که برای جذب کاربر رقابت می کنند. استفاده از تلگرام در کشور انگلستان از ١٧ دقیقه در سال گذشته به ٢٤ دقیقه در سال جاری افزایش یافت، که رشدی ٤٠ درصدی را نشان می دهد. 

همچنین یک روند به سمت حفظ حریم شخصی و ارتباطات فردی مشاهده می کنیم. رشد تلگرام، یا اپلیکیشن های Whisper و Yik Yak که افراد قابلیت گفت وگوی ناشناس و خصوصی را دارند، گواه این موضوع است. به نظر می رسد که افراد در حال انتقال به جوامع بسته تر هستند. 

همچنین موج بزرگی از محبوبیت پیام رسان هایی مانند واتس آپ وجود داشته که جایگزین شبکه های اجتماعی عمومی شده اند. پنج اپلیکیشن پیام رسان بزرگ واتس آپ، فیس بوک مسنجر، وایبر، ویچت و لاین در مجموع بیش از سه میلیارد کاربر جهانی دارند، که واتس آپ به تنهایی یک میلیون کاربر را به خود اختصاص داده است. 

واتس اپ در انگلستان ٢٧.٥ دقیقه مصرف روزانه دارد، که پس از  اپلیکیشن مادر خود فیس بوک، در رده دوم محبوبیت قرار می گیرد و بر روی ٥٤ درصد از تمامی گوشی های اندروید نصب شده است.  به طور کلی، در استفاده از چهار اپلیکیشن شبکه اجتماعی نصب شده بر روی گوشی های اندرویدی در سراسر جهان، کاهش ٩ درصدی مشاهده شده است.

کاربرد اپلیکیشن  های پیام  رسان از شبکه  های اجتماعی بیشتر شده است 

 کاربران برای گپ و گفتگو با دوستان خود از اپلیکیشن های پیام رسان بهره می برند و نیز از این طریق با شرکت های مورد نظرشان ارتباط برقرار می کنند.

همچنین با استفاده از این اپلیکیشن ها، کاربران محصولات جدید را مشاهده می کنند یا به تماشای کنسرت مورد علاقه خود می پردازند.

با استفاده از اپلیکیشن ها، API ها و کارهایی که توسعه دهندگان اینگونه اپلیکیشن های پیام رسان انجام داده اند، چنین سرویس هایی که هدف اصلی آن ها ارسال پیام های متنی، تصویری، ویدیویی و صوتی بین کاربران است، به اکوسیستم هایی گران قیمت مبدل شده اند. 

 اپلیکیشن های چت برخی ویژگی های متمایز خود را برای جذب کردن کاربرانشان به کسب و کارهای مختلف به رخ می کشند که از جمله این ویژگی ها می توان به نرخ استفاده از آن ها، اندازه و تعداد کاربران اشاره کرد.

بر این اساس آمارهای جدید نشان داده که مجموع تعداد کاربران ? اپلیکیشن برتر پیام رسان دنیا بیشتر از مجموع کاربران ٤ شبکه اجتماعی برتر است.

علاوه بر این، میزان استفاده از پیام رسان ها آنقدر زیاد است که می توان آن ها را از پر استفاده ترین اپلیکیشن های موجود در جهان دانست.

در نهایت باید به این نکته اشاره کنیم که بیشتر کاربران چنین اپلیکیشن هایی را جوانان تشکیل می دهند که همین موضوع باعث شده تا این افراد به جمعیتی بالقوه و بسیار مهم برای شرکت ها و تبلیغ کنندگان مبدل شوند. 

گزارشی جدید از وب سایت بیزنس اینسایدر خبر از تعداد اپلیکیشن های پیام رسان بازار می دهد. همچنین در گزارش مورد اشاره، چگونگی تغییرات این اپلیکیشن ها مشخص شده و بررسی ها نشان می دهند که موقعیت بسیار خوبی در پیام رسان ها وجود دارد و مخاطبان این سرویس ها به صورت روزانه در حال افزایش هستند.   

اپلیکیشن های پیام رسان موبایلی بزرگ هستند. بزرگ ترین سرویس هایی که صدها میلیون کاربر فعال ماهانه دارند. با توجه به کاهش هزینه ها با استفاده از چنین سرویس هایی و نیز قابلیت اجرا در دستگاه های ارزان قیمت و همچنین بهبود قابلیت ها، همگی در رشد استفاده از چنین اپلیکیشن هایی موثر بوده اند. 

همچنین یک روند به سمت حفظ حریم شخصی و ارتباطات فردی مشاهده می کنیم. رشد تلگرام، یا اپلیکیشن های Whisper و Yik Yak که افراد قابلیت گفت وگوی ناشناس و خصوصی را دارند، گواه این موضوع است. به نظر می رسد که افراد در حال انتقال به جوامع بسته تر هستند

 اپلیکیشن های پیام رسان در واقع بیش تر از یک پیام رسان معمولی هستند. اولین گام انقلابی این گونه اپ ها، تمرکز بر رشد بوده و در فازهای بعدی، شرکت های توسعه دهنده آن ها روی تولید سرویس های دیگر تمرکز می کنند.    

اپلیکیشن های محبوب و پرطرفدار پیام رسان آسیایی نظیر وی چت، کاکوتاک و لاین همگی راه هایی برای جذب و نگه داشتن کاربران دارند. این شرکت ها استراتژی های بسیار موفقی را برای گسترش سرویس های خود و نیز همه گیر کردن آن بکار گرفته اند.    

شرکت های رسانه ای و نیز بازاریابان به دنبال سرمایه گذاری بیشتر و اختصاص زمان و منابع اضافه در شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک و توییتر هستند تا در اپلیکیشن های پیام رسان. این موضوع باعث شده تا شرکت های سازنده سرویس های پیام رسان، خدمات مخصوص به خود را ایجاد کرده و راه های بیشتر و بهتری را برای ارتباطات شرکت ها، تبلیغ کننده ها و نیز کاربران ارائه دهند. 

خلاصه کارهای انجام شده برای بررسی موضوع مورد بحث:     

مقایسه تعداد کل کاربران فعال ماهانه اپلیکیشن های برتر چت در دنیا، یک دید کلی بسیار خوب بدست می آید.    

بررسی رفتار کاربران اپلیکیشن های چت با کاربران دیگر و بخصوص بررسی آنچه باعث می شود این افراد به برندها و تبلیغ کننده ها توجه کنند.    

فهمیدن این نکته که چرا اپلیکیشن های پیام رسان در شرق از همتایان غربی خود بهتر عمل می کنند.    

بررسی پتانسیل و موقعیت های کسب درآمد برای شرکت های سازنده سرویس های پیام رسان.     ارائه بینش و آگاهی از پیامدها برای بازاریابان به عنوان کسانی که به نوع رفتار کاربران در این پلتفرم های جدید اهمیت می دهند


منبع: گرداب/ زومیت

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین