سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
دولت آلبانی به تازگی اعلام کرد، این کشور آمادگی پذیرفتن 1900 نفر از اعضای گروهک مخالفان ایران(گروهک تروریستی منافقین) را که هم اکنون در اردوگاه های عراق به سر می برند، دارد!؟
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

"فرزندان نامشروع غرب" در جزیره ای کوچک

دولت آلبانی به تازگی اعلام کرد، این کشور آمادگی پذیرفتن 1900 نفر از اعضای گروهک مخالفان ایران(گروهک تروریستی منافقین) را که هم اکنون در اردوگاه های عراق به سر می برند، دارد!؟

بخش سیاست تبیان

گروه تروریستی ، منافقین ، غرب ، نامشروع ، فرزند ، دولت ، سیاسی ، آمریکا

به گزارش تبیان به نقل از گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، دولت آلبانی به تازگی اعلام کرد، این کشور آمادگی پذیرفتن 1900 نفر از اعضای گروهک مخالفان ایران(گروهک تروریستی منافقین) را که هم اکنون در اردوگاه های عراق به سر می برند، دارد!؟
سو ادی راما، نخست وزیر آلبانی در بیانیه ای اعلام کرد: دولت آماده است به دلایل انسان دوستانه، 1900 نفر از اعضای مجاهدین خلق را در آلبانی منزل دهد. این اقدام آلبانی پس از درخواست های متعدد دولت آمریکا و سازمان ملل برای پناه دادن به گروهک تروریستی منافقین که در اردوگاه مستقر هستند، صورت گرفته است.
انگلیس در اقدامی، در ژوئن ۲۰۰۸، گروهک منافقین را از لیست گروههای تروریستی خارج و به دنبال آن اتحادیه اروپا در سال ۲۰۰۹ و آمریکا در سپتامبر ۲۰۱۲، این گروهک را از لیست گروههای تروریستی خارج کرد.
انتظار می‌ رود دولت آلبانی تا پایان سال 2016، هزار و نهصد تن دیگر از منافقین را که پیش از این در اردوگاه های کشور عراق مستقر بودند، بپذیرد. در ‌حال‌ حاضر بیش از 1000 تن از اعضای گروهک تروریستی منافقین در کشور آلبانی مستقر هستند. برای اولین بار در بهار 2013 و پس از توافق هیلاری کلینتون، وزیر وقت امور خارجه آمریکا، با سالی بریشا، نخست وزیر سابق کشور آلبانی، 200 نفر از اعضای منافقین از کمپ لیبرتی در عراق به آلبانی منتقل شدند. پس از آن این روند ادامه یافت و دولت آلبانی در مواجهه با پیشنهاد کمک مالی از سوی دولت آمریکا و سازمان‌ ملل حاضر به پذیرش تدریجی سایر اعضای این گروهک شد.

پایانی تلخ و غروبی جاویدان
گروهک تروریستی منافقین به سرکردگی مسعود رجوی که علاوه بر اقدامات تروریستی علیه ملت ایران، در همکاری با رژیم دیکتاتور بعث، جنایات فراوانی علیه ملت عراق مرتکب شده، هم اکنون با چالش جدی در ارتباط با محل استقرار اردوگاهش روبه روست، ولی غرب همچنان در حمایت از آنها، در تلاش است از اخراج اعضای این گروهک از خاک عراق جلوگیری کند. 
آنچه تحت عنوان تحول گفتمانی در جریان نفاق در سال های اخیر فراوان گفته شده و بعدها به دلیل کاهش اهمیت منافقین در موضوعات امنیتی جمهوری اسلامی ایران و انزوای سیاسی آنها بعد از سقوط صدام کمتر مورد توجه قرار گرفته، این است که عمده تحلیلگران عقیده دارند منافقین از بدو تشکیل تا زمانی که به پادوی رژیم بعثی عراق تبدیل شدند، دچار یک تحول گفتمانی شده اند. این گروهک از یک جریان سیاسی به یکی از ابزارهای نظام سلطه تبدیل شد و از اینجا بود که مورد طمع قدرت های بزرگ قرار گرفت. 
متاسفانه باید گفت: انسانهایی که امروز می توانستند در امنیت کامل و زیر پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران زندگی کنند، اینده خویش را با تفکرات متحجرانه و نخ نما شده مریم و مسعود رجوی گره زده و ایدئولوژی کور را سرلوحه خود قرار دادند و در این بین در آن چنان گردابی گرفتار شدن که بیرون آمدن از آن دیگر میسر نیست! گردابی که دیگر پس گذشت سالیان متمادی تبدیل به مرداب برای آنها شده است. از این خانه به آن خانه و آواره و فاقد هویت. این سرنوشت وطن فروشی و ریختن خون مردم بی گناه در کف خیابان! گردونه روزگار همچنان علیه آنان می چرخد و امروز فرزندان نامشروع و دست پرورده غرب در پی نا کجا آباد سر از جزیره ای کوچک در می آورند.
خبرگزاری باشگاه خبرنگاران
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین