سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
خانه پدری شهید چمران پس از بازسازی در تیرماه 1387 با فراهم آوردن امکانات بازدید عمومی، افتتاح و تبدیل به موزه شهید دکتر چمران شد. منزل پدری شهید چمران واقع در بازار تهران، چهارراه سیروس از حدود سال 1330 محل سکونت خانواده بود. این بنا با مساحتی بالغ بر 244
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

خانه موزه شهید چمران

خانه پدری شهید چمران پس از بازسازی در تیرماه 1387 با فراهم آوردن امکانات بازدید عمومی، افتتاح و تبدیل به موزه شهید دکتر چمران شد. منزل پدری شهید چمران واقع در بازار تهران، چهارراه سیروس از حدود سال 1330 محل سکونت خانواده بود. این بنا با مساحتی بالغ بر 244 مترمربع، به عنوان نمونه ای از معماری اواخر دوره قاجار، در محله چاله میدان قرار دارد که پس از خریداری توسط شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهر تهران از ورثه مرحوم حسن چمران (پدر دکتر چمران)، به خانه موزه تبدیل شده است.

به کوشش محسن سعادتی- بخش گردشگری تبیان


شهید مصطفی چمران در سال 1311 در  قم متولد شد و سال 1360 در جریان جنگ تحمیلی در دهلاویه خوزستان به شهادت رسید. تلاش ها و موفقیت های او در زمینه های علمی، اجتماعی و سیاسی باعث شده تا دکتر مصطفی چمران به عنوان یکی از رجال صاحب نام معاصر ایران شناخته شود. در این خانه موزه،عکس  هایی از دکتر چمران و وسایل شخصی وی نگهداری می شود.

 

خانه موزه شهید چمرانخانه موزه شهید چمرانخانه موزه شهید چمرانخانه موزه شهید چمرانخانه موزه شهید چمرانخانه موزه شهید چمرانخانه موزه شهید چمرانخانه موزه شهید چمرانمنابع: فرهنگسرا، عصر ایران، همگردی، فارس نیوز.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین