سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
انتقال پیکر اصغر بیچاره که اعلام شده بود از آمریکا به ایران منتقل و در قطعه هنرمندان دفن می شود، به دلیل وصیتی که انجام داده، دست کم تا چهار الی شش هفته آینده میسر نیست.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

انتقال پیکر اصغر بیچاره به ایران میسر نیست

انتقال پیکر اصغر بیچاره که اعلام شده بود از آمریکا به ایران منتقل و در قطعه هنرمندان دفن می شود، به دلیل وصیتی که انجام داده، دست کم تا چهار الی شش هفته آینده میسر نیست.

انتقال پیکر اصغر بیچاره به ایران میسر نیست

اصغر بیچاره، ژاس و بازیگر ایران روز 22 خرداد هم زمان با سالروز تولدش در 89سالگی در آمریکا درگذشت. او چند سال قبل از ایران مهاجرت کرد و از چند روز قبل وضعیت جسمی مناسبی نداشت.

او مبتلا به سرطان حنجره بود و همان شبی که خبر درگذشت او منتشر شد، خبرگزاری ها به نقل از معاون هنری وزارت ارشاد عنوان کردند در تماسی با خانواده اصغر بیچاره، پیکر این هنرمند پس از انجام تشریفات قانونی به ایران خواهد آمد و در قطعه هنرمندان آرام می گیرد.

بااین حال براساس وصیتی که اصغر بیچاره کرده، امکان انتقال پیکر او دست کم تا یک ماه دیگر نمی تواند صورت بگیرد.

مسعود زنده روح کرمانی، رئیس انجمن عکاسان ایران، گفت: «یکی از نزدیکان اصغر بیچاره عنوان کرده است که درحال حاضر  طبق درخواست این عکاس که در وصیت نامه اش نوشته، پیکر او به یک موسسه علمی برای تحقیقات منتقل شود و بعد از چهار الی شش هفته پیکر او در اختیار این مرکز تحقیقاتی قرار می گیرد.

بعد از آن مذاکره درباره انتقال پیکر این عکاس به ایران می تواند صورت بگیرد. این کار در سیستم آمریکا حالت خیریه دارد و اجزای بدن برای تحقیقات علمی استفاده می شوند».

بیچاره با نام مستعار «علی اصغر ژوله» در سال 1309 در تهران متولد شد. او کار خود را به عنوان عکاس و کپی کار عکس فیلم های خارجی برای ویترین سینماها، از سال 1325 آغاز کرد.

شروع فعالیت او در سینما نیز عکاسی از فیلم «دستکش سفید» (پرویز خطیبی، 1330) بود. او همچنین به جز بازیگری و عکاسی، مسئولیت های دیگری را مانند مدیر تهیه، طراحی صحنه و مدیر تدارکات برعهده داشته است.

او یکی از قدیمی ترین عکاس های سینمای ایران بود که درعین حال بزرگ ترین آرشیو دوربین های عکاسی را نیز در اختیار داشت.


منبع: شرق

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین