سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
دانشگاه فرهنگ و هنر شیراز از ١٩ تیر تا ٥ شهریور ماه ٩٥ میزبان اساتید نامدار موسیقی، تئاتر ، سینما، هنرهای تجسمی، شعر، ادب، فلسفه و رسانه و تبلیغات کشور می شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دانشگاه تابستانه فرهنگ و هنر شیراز آغاز به کار کرد

 

دانشگاه فرهنگ و هنر شیراز از ١٩ تیر تا ٥ شهریور ماه ٩٥ میزبان اساتید نامدار موسیقی، تئاتر ، سینما، هنرهای تجسمی، شعر، ادب، فلسفه و رسانه و تبلیغات کشور می شود.

نشست کارگروه انجمن های فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، با حضور مدیر کل، معاونین، روسا، مدیران انجمن ها و دبیر دانشکده تابستانه فرهنگ و هنر شیراز، برگزارشد و در آن مسئولان مرتبط به ارائه برنامه های ویژه تابستان دانشکده یاد شده، پرداختند.

بهزاد مریدی در این نشست با اشاره به اینکه دانشگاه تابستانه فرهنگ و هنر با کیفیتی به مراتب برتر از سال قبل برگزار می شود، بیان داشت: استادان نامدار موسیقی ، تئاتر ، سینما و هنرهای تجسمی کشور در این ترم تابستانه برای کارگاه های آموزشی به شیراز می آیند و دوره های علمی ، سمینار های تخصصی و آموزش های کوتاه مدت در دانشکده فرهنگ و هنر طی ترم تابستان برگزار می شود.

این مقام فرهنگی استان با تاکید براینکه برگزاری دوره های جدید علمی آموزشی ویژه هنرمندان استان فارس با حضور بزرگ ترین چهره های هنر و زیبا شناسی کشور بر پا خواهد شد، افزود: سال گذشته دانشگاه تابستانه با هدف افزایش غنای علمی و مهارتی هنرمندان استان فارس با دعوت از استادان نامدار کشور اتفاق بزرگی را رقم زد و درصددیم امسال با حمایت هنرمندان کار بزرگ تری انجام دهیم.

وی همچنین ابراز داشت: حضور استادان نامدار موسیقی، تئاتر، سینما و هنرهای تجسمی کشور اتفاقی است که انشاء الله بعد از ماه مبارک رمضان رقم خواهد خورد و با تجربه ای که سال گذشته از برگزاری دانشگاه تابستانه کسب شده و با نیاز سنجی که در سطح استان از هنرمندان و متخصصین صورت گرفته است، تلاش می کنیم امسال کیفیت دوره ها افزایش یافته و آموزش ها موثر تر و تغییر در توانمندی هنرمندان محسوس تر شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس گفت: در سال جاری همایش هنر و اعتیاد را با حضور مسئولین، استادان دانشگاه، هنرمندان بزرگ و متخصصین روانپزشکی، روانشناسی، هنر و زیبا شناسی در سالن استاد غلامحسن اولاد دانشکده فرهنگ و هنر برگزار شد که با استقبال فوق العاده دانشجویان و هنرمندان روبرو گردید و انشاء الله این گونه سمینار ها و همایش ها که با هدف آسیب شناسی و درمان آسیب های اجتماعی برگزار شده و مورد تحسین شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، پلیس مبارزه با مواد مخدر استان، معاونت اجتماعی نیروی انتظامی و... واقع گردیده، استمرار خواهد یافت.

مریدی با بیان اینکه برگزاری جشنواره های هنری دانشجویی دیگر برنامه دانشکده فرهنگ و هنر است، خاطر نشان کرد: جشنواره های تئاتر، موسیقی، هنر های تجسمی و فیلم و عکس در مرکز علمی کاربردی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در سال جاری بر گزار می شود و هدف آن حمایت از ترویج هنر فاخر ایران اسلامی میان دانشجویان استان فارس است.

در پایان این کارگروه و پس از تصویب روسا و مسئولان حاضر، قرار شد تا از ١٩ تیر تا ٥ شهریور ماه ٩٥ دانشکده یاد شده در رشته های مختلف هنری به برپایی کارگاه ها و کلاسهایی با حضور اساتید برجسته کشوری بپردازد، که ١٩ تا پنج تیرماه به رشته هنرهای تجسمی، ٢٦تا یکم مرداد نمایش، دوم تا ٨ مرداد موسیقی، ٩ تا ١٥ مرداد شعر داستان و فلسفه، ١٦ تا ٢٢ مرداد رسانه و تبلیغات، ٢٣ تا ٢٩ مرداد عکس و انیمیشن و ٣٠ مرداد تا ٥ شهریور نیز به سینما اختصاص یافت و هرهفته ٨ ساعت کاری نیز برای کارگاهی با موضوع عمومی "هنر و اعتیاد، اقتصاد هنر و فرهنگ عامه" در نظر گرفته شد.

خاطر نشان می شود، در اخبار و اطلاع رسانی های بعدی تاریخ و نحوه ثبت نام دانشگاه تابستانه فرهنگ و هنر شیراز و موارد لازم به اطلاع علاقه مندان خواهد رسید

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین