تبیان، دستیار زندگی
نفیس ترین قرآن جهان اسلام امروز، ۲۴ خردادماه همزمان با مراسم افتتاحیه بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی قرآن رونمایی شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نفیس ترین قرآن جهان اسلام رونمایی شد

نفیس ترین قرآن جهان اسلام امروز، ۲۴ خردادماه همزمان با مراسم افتتاحیه بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی قرآن رونمایی شد.

هومن بهلولی- روابط عمومی

رونمایی از قرآن گنج آسمانی

به گزارش تبیان، نفیس ترین قرآن کتابت شده جهان اسلام پس از ۱۸ سال تلاش و صرف هزینه شش میلیارد تومانی امروز، ۲۴ خردادماه همزمان با مراسم افتتاحیه بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی قرآن رونمایی شد.
کاغذی که برای کتابت این قرآن نفیس به کار رفته است دست ساز زرافشان است و نگارش آن به خط ثلث یکی از زیباترین خطوط و عروس خطوط اسلامی انجام شده است.

همچنین، کار کتابت این قرآن نفیس توسط غلامرضا ماهرویی، متخصص خط ثلث انجام شده است. این قرآن هر صفحه اش تذهیب مخصوص به خود را دارد که آن را از دیگر قرآن ها متمایز کرده است.

عواید حاصل از این قرآن نفیس صرف امور خیریه و ساخت پرورشگاهی در شهر اصفهان خواهد شد. همچنین، فعلا این کتاب به عنوان یک سفیر فرهنگی به نمایش گذاشته می شود.

سرمایه گذاری این کتاب توسط خانواده جان افزا انجام شده است. همچنین، تمام این مبلغ از طرف خانواده جان فزا تأمین شده و هیچ نهاد و سازمانی حمایتی از این پروژه نکرده است.

همچنین، خانواده جان افزا، سرمایه گذاران این پروژه، مجید صادق زاده، مدیر تذهیب پروژه و رسول معتمدی، مدیر پروژه کتابت نفیس ترین قرآن جهان اسلام هستند.

یادآور می شود، بیست و چهارمین دوره نمایشگاه بین المللی قرآن از روز هفتم ماه مبارک رمضان به مدت ۱۷ روز از ساعت ۱۸ تا ۲۳:۳۰ پذیرای علاقه مندان خواهد بود.