سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
«فرهنگ ایده پردازی و ایده پردازی فرهنگی» منتشر شد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

«فرهنگ ایده پردازی و ایده پردازی فرهنگی» در کتابفروشی ها

نشر آرما کتابی را با موضوع ایده پردازی فرهنگی و با عنوان «فرهنگ ایده پردازی و ایده پردازی فرهنگی» منتشر کرد.

بخش کتاب و کتابخوانی تبیان

 
کتاب ایده پردازی فرهنگی

نشر آرما کتاب «فرهنگ ایده پردازی و ایده پردازی فرهنگی» را با موضوع مشاوره فرهنگی مکتوب به مدیران و فعالان فرهنگ و هنر و رسانه انقلاب اسلامی منتشر کرد.

این کتاب که شامل مجموعه ای از مقالات این پژوهشگر می شود، همگی شامل ایده پردازی و پیشنهادهای نویسنده برای برخوردی متفاوت و تازه با موضوعات فرهنگی روز جامعه است.

وی در مقدمه این کتاب عنوان کرده است که این کتاب باوجود انتخاب این نام ویژه برای خود، اثری در خصوص مهارت ها، آداب و کیفیت ایده پردازی فرهنگی نیست و خواننده کتاب نیز باوجود آنکه با مطالعه آن رنگین کمانی  از ایده های تحول گرای فرهنگی پیش روی خود خواهد دید اما مطلبی راجع به فرآیند و کیفیت ایده پردازی و ایده پردازی فرهنگی در آن نمی بیند. این کتاب درواقع تلاشی است برای نشان دادن اینکه ماهیت و مکانیزم ایده پردازی حداقلی در حوزه فرهنگ بیش از هر چیز به اعتمادبه نفس و مواجهه مستقیم با مسائل و مقوله های فرهنگی نیاز دارد.

در متن این کتاب نویسنده ایده هایی متفاوت از ایده هایی برای بازنمایی اقتدار فرهنگی اسلامی در جهان و ارتقا جایگاه صنوف فرهنگی در ایران تا ایده هایی برای ارتقا استاندارد های فرهنگی پوشاک در ایران، مواجهه نو با مقوله حجاب و حتی ایده هایی برای تغییر کارکردهای فعالیت های دانشجویی ارائه شده است

این کتاب با قلم علی سعیدی از طلاب سطح عالی در حوزه علمیه قم، کارشناس ارشد تحقیق در ارتباطات از دانشکده صداوسیما و دانشجوی دکتری فرهنگ و ارتباطات دانشگاه باقرالعلوم(ع) است و متن مقالات این کتاب را پیش از این در نشریاتی ازجمله قابیل منتشر کرده است.

 

منبع : خبرگزاری مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین